چگونه ایرپاد را به لپ تاپ متصل کنیم؟

به گزارش کنفرانس هکا، اگر در پی راهی برای اتصال ایرپاد به لپ تاپ ویندوزی خود هستید در این مطلب همراه ما باشید تا نحوه انجام این کار را به شما آموزش دهیم.

چگونه ایرپاد را به لپ تاپ متصل کنیم؟

ایرپادز اگرچه محصولی ساخت اپل است و انتظاری که بسیاری از افراد از آن دارند این است که فقط با محصولات خود اپل سازگاری داشته باشد، اما خبر خوب این است که شما می توانید آن را به هر دستگاه دیگری که از بلوتوث پشتیبانی می نماید متصل کنید. این یعنی لپ تاپ های ویندوزی هم بدون هیچ مسئله ای می توانند به ایرپادز شما متصل شده و فایل های صوتی را به وسیله آن پخش نمایند.

نحوه اتصال ایرپاد به لپ تاپ ساده است. فرقی نمی نماید از چه ویندوزی استفاده می کنید، فرقی هم نمی نماید از چه ایرپادی استفاده می کنید. مثلا اگر در پی نحوه اتصال ایرپاد به لپ تاپ ویندوز 11 باشید هیچ فرقی با نحوه اتصال ایرپاد به لپ تاپ ویندوز 7 یا 10 ندارد. فقط یک سری مراحل شاید با هم متفاوت باشد که آن هم به خاطر رابط کاربری ویندوزهاست. یا بخواهید بدانید چطور می توان اتصال ایرپاد پرو به لپ تاپ را برقرار کرد، هیچ فرقی با این ندارد که در پی اتصال مدل استاندارد آن به لپ تاپ باشید.

ایرپادز به سادگی به دستگاه های اپل متصل می شود. حتی می توانید دو ایرپادز را بدون هیچ مسئله ای به یک دستگاه اپل متصل کنید. اما در ویندوز شاید با مشکلاتی از جمله قطعی و وصلی، از دست رفتن یک سری امکانات و… روبرو شوید. با این حال، باید بگوییم اتصال بین یک لپ تاپ ویندوزی و ایرپاد مسئله ای ندارد و به سادگی انجام می شود.

نحوه اتصال ایرپاد به لپ تاپ ویندوز 11

اتصال ایرپاد به لپ تاپ ویندوز 11 اصلا کار سختی نیست. تنها کاری که باید انجام دهید این است که اول اطمینان حاصل کنید اصلا دستگاه شما از بلوتوث پشتیبانی می نماید یا خیر. البته لپ تاپ ها غالبا بلوتوث دارند و فرایند اطمینان حاصل کردن مربوط به کامپیوتر ویندوزی است. با این حال مرحله اول کار این است که چک کنید دستگاه یادشده بلوتوث دارد یا خیر و اگر دارد، آیا به درستی کار می نماید.

 • حالا کافی است به تنظیمات دستگاه خود رفته و به بخش بلوتوث بروید. برای این کار باید مسیر Settings > Bluetooth and Devices را دنبال کنید.
 • در این بخش، بلوتوث را فعال کنید.
 • وقتی بلوتوث روشن باشد، شما امکان تماشا هر دستگاه بلوتوثی را خواهید داشت. البته به این شرط که در آن دستگاه هم بلوتوث فعال باشد.
 • با این حال، در مرحله بعد، باید روی گزینه Add Device که با آیکون + در بالای صفحه دیده می شود کلیک کنید.
 • از بین گزینه ها، Bluetooth را انتخاب نموده و اجازه دهید دستگاه شما فرایند جست و جو را انجام دهد.
 • مادامی که لپ تاپ یا کامپیوتر ویندوزی شما در پی یک دستگاه بلوتوثی می شود، کیس ایرپاد خود را برداشته، آن را باز کنید.
 • در قسمت پشتی کیس ایرپادز، یک دکمه وجود دارد. آن را فشار داده و نگه داشته باشید تا زمانی که چراغ LED داخل یا در بخش جلوی ایرپادز آغاز به چشمک زدن کند.
 • منتظر بمانید تا چراغ راهنما، سفید رنگ شود.
 • بعد از گذشت چند ثانیه، می بینید که در سیستم شما یعنی لپ تاپ یا کامپیوتر ویندوزی، نام دستگاه شما هم دیده می شود. اگر این اتفاق رخ نداد، باز هم فرایند مربوط به فعال سازی بلوتوث در لپ تاپ را تکرار کنید.
 • یعنی روی Add Device کلیک نموده و سپس Bluetooth را انتخاب کنید.
 • حالا یک صفحه پاپ آپ به نمایش در می آید با پیامی به این مضمون که دستگاه شما در حالت آماده به کار واقع شده است. روی Done کلیک کنید.

حالا کافی است ایرپادز را درون گوش خود قرار دهید و از لپ تاپ هم یک موسیقی یا فایل صوتی پخش کنید. اگر هم دستگاه روی هدفون تنظیم نیست، روی آیکون صدا در قسمت نوار وظیفه کلیک نموده و خروجی صدا را روی هدفون قرار دهید. از این به بعد، هر موقع که بخواهید دستگاه خود را به ایرپادز متصل کنید، کافی است بلوتوث دستگاه را روشن نموده و از بین دستگاه های جفت شده با کامپیوتر یا لپ تاپ، ایرپادز پرو را انتخاب کنید.

چگونه ایرپاد را به کامپیوتر وصل کنیم ویندوز 10

اگر در پی راهی هستید که بتوانید ایرپاد را به کامپیوتر ویندوز 10 خود وصل کنید، باید مراحل بالا را یک بار دیگر تکرار کنید. باز هم می گوییم فرق خاصی بین ویندوز 10 و 11 وجود ندارد و فقط نام ها متفاوت هستند. مثلا Bluetooth and Devices در ویندوز 11 وجود دارد اما در ویندوز 10، بلوتوث در قسمت Devices قابل دسترسی است.

دیگر چیز سخت یا پیچیده ای وجود ندارد. فقط اطمینان حاصل کنید که دستگاه ویندوز 10 شما از بلوتوث پشتیبانی می نماید. در این صورت، اتصال بدون هیچ مسئله ای صورت می گیرد. به صورت کلی مسیر فعال سازی بلوتوث و اضافه کردن دستگاه بلوتوثی در ویندوز 10 به توضیح زیر است.

Settings > Devices > Bluetooth & other devices

در این مسیر، بلوتوث را فعال نموده و حالا روی Add Device کلیک کنید. باقی ماجرا هم درست شبیه به مسیر بالا مربوط به ویندوز 11 است.

فعال سازی بلوتوث به وسیله اکشن سنتر

اگر بخواهید بلوتوث را چه در ویندوز 11 و چه در ویندوز 10 به وسیله اکشن سنتر فعال کنید، باید مسیر متفاوتی را دنبال کنید. در ویندوز 10 روی نوار تسک بار در قسمت راست، روی آیکون اکشن سنتر کلیک نموده و بلوتوث را فعال کنید. در ویندوز 11 برای دسترسی به بلوتوث به وسیله اکشن سنتر، کافی است روی آیکون وای فای کلیک کنید تا منوی اکشن سنتر برایتان باز شود. حالا از بین گزینه ها، بلوتوث را انتخاب کنید.

اگر بلوتوث در این قسمت در دسترس نبود، کافی است منوی گزینه ها را با کلیک روی گزینه Expand توسعه دهید تا گزینه های دیگر هم در دسترس قرار بگیرند. معمولا بلوتوث به صورت پیش فرض در همان صفحه نخست باید قرار داشته باشد اما اگر نبود، با این کار می توانید آن را ببینید.

البته این برای ویندوز 10 است چون در ویندوز 11 تعداد گزینه های موجود در اکشن سنتر آنقدر کم هست که نیازی به گزینه Expand نباشد. هرچند اصلا این گزینه در ویندوز 11 در دسترس هم نیست.

با این کار، حالا ایرپادز و لپ تاپ یا کامپیوتر ویندوزی شما هر موقع که در محدوده ارتباطی یکدیگر باشند، به هم متصل خواهند شد و شما می توانید بدون هیچ مسئله ای، به وسیله ایرپادز صداهای خارج شده از لپ تاپ را بشنوید.

چگونه ایرپاد را به کامپیوتر ویندوز 8.1 وصل کنیم؟

برای اتصال ایرپاد به لپ تاپ یا کامپیوتر ویندوز 8 یا 8.1 هم مسیر متفاوتی در پیش ندارید. اول مطمئن شوید دستگاه شما بلوتوث سالمی دارد یا اصلا از آن پشتیبانی می نماید. بلوتوث را روشن نموده و روی ایرپاد هم با فشردن دکمه پشت کیس، آن را برای اتصال آماده کنید. حالا منتظر بمانید تا نام ایرپاد شما در بین گزینه های بلوتوث ویندوز دیده شود. روی آن کلیک کنید و منتظر برقراری اتصال بمانید.

 • بعلاوه در این ویندوز به وسیله کنترل پنل هم امکان فعال سازی بلوتوث وجود دارد. به این صورت که باید ابتدا نام Control Panel را در قسمت جست و جو تایپ نموده و روی آن کلید کنید.
 • سپس حالت نمایش را روی Small icon قرار دهید.
 • روی Devices and Printers کلیک کنید.
 • در قسمت Devices در بالای صفحه، گزینه Add Device را مشاهده می کنید.
 • روی آن کلیک نموده و منتظر بمانید تا فرایند یافتن دستگاه بلوتوثی تمام شود.
 • وقتی شما مشغول انجام این کار هستید، ایرپاد هم باید در حالت جفت شدن قرار داشته باشد که در بالا آموزش انجام این کار را داده ایم.

نحوه اتصال ایرپاد به لپ تاپ ویندوز 7

در ویندوز 7 هم دقیقا همان مسیری که در ویندوز 8.1 طی شده باید طی شود. پیشنهاد ما این است که در این ویندوز، به وسیله کنترل پنل اقدام به فعال سازی بلوتوث کنید چون راحت تر و سرراست تر است. بدین ترتیب شما مسیر فعال سازی بلوتوث به وسیله کنترل پنل را مشابه مسیر گفته شده در ویندوز 8.1 پیش بروید.

چگونه ایرپادز را از دستگاه ویندوزی جدا کنیم؟

برای جداسازی ایرپادز از ویندوز کافی است آن را از گوش خارج نموده و درون کیس قرار دهید و درب کیس را ببندید. اما اگر می خواهید فرایند جداسازی به صورت اصولی صورت بگیرد، باید به وسیله تنظیمات اقدام به انجام این کار کنید. این فرایند معمولا وقت هایی که ایرپادز اواسط کار قطع شده و دیگر وصل نمی شود هم می تواند به یاری شما بیاید. به این صورت که ایرپادز را کاملا از دستگاه جدا نموده و سپس فرایند اتصال را دوباره انجام می دهید.

به صورت کلی برای قطع ارتباط بین ایرپاد و لپ تاپ یا کامپیوتر ویندوزی کافی است وارد تنظیمات شده و در قسمت Bluetooth & Other devices (ویندوز 10) یا Devices (در ویندوز 11) رفته و از بین دستگاه های موجود متصل، ایرپاد را انتخاب نموده و گزینه Disconnect را برای غیرفعال سازی ارتباط یا Remove device برای جداسازی کامل انتخاب کنید.

چگونه ایرپادز را به مک بوک متصل کنیم؟

برای اتصال ایرپاد به مک بوک اصلا کار سختی ندارید. چون هر دو دستگاه متعلق به اپل هستند و فرایند اتصال آن ها کار بسیار ساده ای است. اگر ایرپاد شما از قبل به آیفون متصل بوده باشد، به صورت اتوماتیک به وسیله Apple Handoff به مک بوک متصل می شود.

 • تنها کاری که باید انجام دهید این است که درب کیس ایرپادز یا ایرپادز پرو را باز نموده و در مک بوک یا کامپیوتر مک خود، در قسمت Menu bar، روی Sound Control کلیک کنید.
 • حالا AirPods را انتخاب کنید.
 • اگر از این طریق نشد ارتباط بین دو دستگاه برقرار کنید، کافی است بادزها را درون کیس قرار داده و درب را باز بگذارید.
 • روی کلید پشت کیس ضربه زده و نگه داشته باشید تا چراغ چشمک زن سفید شود. اگر از ایرپادز مکس استفاده می کنید، باید روی کلید کنترل نویز ضربه زده و نگه داشته باشید.
 • حالا روی مک یا مک بوک خود به Apple Menu رفته و در قسمت System Settings، روی Bluetooth کلیک کنید. اطمینان حاصل کنید که بلوتوث فعال باشد.
 • حالا از بین گزینه ها، ایرپادز را که احتمالا تا کنون پیدا شده انتخاب و روی Connect کلیک کنید.

اتصال ایرپاد به لپ تاپ؛ سخن پایانی

در این مطلب انواع و اقسام روش ها برای اتصال ایرپاد به لپ تاپ ویندوز 10، 11، 8.1، 7 و حتی مک بوک را به شما آموزش دادیم. اگر به هر دلیلی این ارتباط برقرار نشد یا اواسط کار با قطعی و وصلی زیادی روبرو شدید، باید دو کار انجام دهید. یک اینکه ایرپاد خود را با دستگاه دیگری تست کنید و ببینید آیا با آن هم چنین مسئله ای دارد یا خیر. اگر مشکل پابرجا بود، باید از ایرپادز باشد. اگر نه، احتمالا بلوتوث کامپیوتر شما مشکل دارد. سعی کنید درایور بلوتوث را در قسمت Device Manager حذف و نصب یا آن را آپدیت کنید و ببینید آیا مشکل رفع می شود یا خیر.

منبع: PCMag

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 3 فروردین 1403 بروزرسانی: 3 فروردین 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16228

به "چگونه ایرپاد را به لپ تاپ متصل کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه ایرپاد را به لپ تاپ متصل کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید