چهارصد هزار هنرمند صنایع دستی در سراسر کشور ساماندهی شده اند

به گزارش کنفرانس هکا، معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: با توجه به رشد فعالیت های رشته های مختلف صنایع دستی، تا کنون شرایط بیش از 400 هزار هنرمند صنایع دستی در کشور ساماندهی شده است.

چهارصد هزار هنرمند صنایع دستی در سراسر کشور ساماندهی شده اند

به گزارش خبرنگاران از اصفهان و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، بهمن نامور مطلق در حاشیه سفر به شهرستان اردستان اصفهان گفت: حمایت از ایجاد اشتغال در حوزه صنایع دستی و همچنین توسعه صادرات در این حوزه اصلی ترین سیاست ما در شاخصه های صنایع دستی است.

وی ادامه داد: در راستای حمایت از توسعه صنایع دستی تا کنون پیروز شده ایم شرایط 400 هزار نفر از فعالین حوزه صنایع دستی کشور را ساماندهی کنیم و این در حالی است که معتقدیم تعداد فعالان صنعت گردشگری بیش از این تعداد است. امیدواریم بتوانیم کارکرد همگی آنان را ساماندهی کنیم.

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درباره هدف از سفر به شهرستان اردستان بیان نمود: شهرستان اردستان، یک شهرستان تاریخی و دارای یک اثر ثبت جهانی و بیش از 60 اثر ثبت ملی بوده و تعداد قابل توجهی هنرمند در کارگاههای کوچک و بزرگ صنایع دستی این شهرستان فعال هستند.

وی اعلام نمود: کوشش داریم تا با همکاری مسئولان استان اصفهان و شهرستان شرایط صنایع دستی این شهرستان را ارتقا بخشیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان نیز در این نشست گفت: بدون شک استان تمدن ساز اصفهان با دارا بودن بیش از 22هزار اثر تاریخی وهمچنین وجود 199 رشته صنایع دستی همراه با فعالیت بیش از 40 هزار هنرمند از موقعیت مناسبی برای توسعه در سه حوزه میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری برخوردار است.

فریدون اللهیاری توضیح داد: فعالیت های این سازمان در استان اصفهان بسیار گسترده است به گونه ای که پیروز شده ایم در کمتر از 10 ماه، حریم 159 اثر تاریخی فاخر استان را همچون مجموعه جهانی میدان امام رادر اصفهان مشخص وبه تصویب برسانیم.

وی اعلام نمود: با توجه به گستردگی فعالیتهای سازمان در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری، انتظار داریم نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی اهتمام ویژه ای در تصویب وتخصیص اعتبارات لازم به این سه حوزه مبذول نمایند.

مدیرکل میراث فرهنگی اصفهان به ثبت جهانی قنات مون در اردستان، ارتقای نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان به اداره و همچنین حمایت از هنرمندان صنایع دستی در تجهیز کارگاه و حمایت از صادرات صنایع دستی شهرستان اشاره نمود و افزود: در حمایت از توسعه شهرستان مصمم هستیم.

مجله آزات وب: مجله آموزشی توسعه اسکریپت های تحت وب

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: تسنیم
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8711

به "چهارصد هزار هنرمند صنایع دستی در سراسر کشور ساماندهی شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهارصد هزار هنرمند صنایع دستی در سراسر کشور ساماندهی شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید