پیش بینی بورس امروز ، جمع شدن صف های فروش؟

به گزارش کنفرانس هکا، خبرنگاران : درحالی که برای بازار سهام امروز میتواند روزی برای فرار از ریزش های متوالی باشد که به دلیل ترس و بی اعتمادی حاکم بر حقیقی های بازار باید در انتظار رفتار پول های بدون منطق و بدون پشتوانه بود.

پیش بینی بورس امروز ، جمع شدن صف های فروش؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از دنیای بورس، جلسه سازمان بورس با حقوقی ها مهم ترین خبری بود که از عصر روز گذشته در تمام کانال های بورسی دست به دست می شد. خروجی این جلسه نیز تعیین است، جمع آوری صف فروش ها!

طبق آنچه در رسانه ها منتشر شده، عصر روز گذشته جلسه ای با حضور شخصیت های حقوقی و مدیران صندوق های بزرگ بازار سرمایه برگزار و در این جلسه توافق شده که صف های فروش برچیده و بازار به سمت روال عادی خود باز شود. البته این بار بازگشت بازار به فرایند صعودی پرقدرت مطرح نیست و فقط بر جمع آوری صفوف فروش تاکید شده است. از آن جایی که این خبر به صورت رسمی اعلام نشد، تا این لحظه نام نمادهای مختلفی اعلام شده است و در هر نقل قولی که از این جلسه مطرح می شود، نام برخی نمادهای مهم و لیدر بازار مطرح می شود. با توجه به جوی که این خبر ایجاد کرده است، امروز می توان انتظار داشت بازار به سمت تعادل پیش برود، البته شرط اصلی این موضوع، مشاهده جمع شدن صفوف فروشی پر قدرتی است که حالا 10 روزی است مهمان نمادهای شاخص ساز شده است.

در سوی دیگر اخبار مثبت دیگری نیز از بعدازظهر روز گذشته تا این لحظه مطرح شده است. نخست آنکه ضریب اعتباری کارگزاران تا 50 درصد افزایش یافته است و از سوی دیگر طبق شنیده ها یکی از مهم ترین تصمیمات در جلسه روز گذشته، امکان صدور واحد از صندوق های درآمد ثابت برای ابطالی های احتمالی صندوق های درسهام بوده است. بخشی از فشار فروش سنگین در روزهای گذشته به تقاضای ابطال واحدهای صندوق های سهامی باز می شود که با توجه به تصمیم جلسه روز گذشته، از امروز باید فشار کمتری در بخش فروش ببینیم.

روز گذشته مبنای محاسبه قیمت برای اعمال تخفیف در صندوق دارادوم نیز تعیین شد. به موجب تصمیم دولت، قیمت پایانی روز معاملاتی قبل از آغاز پذیره نویسی صندوق دارا دوم، مبنای محاسبه قیمت برای اعمال تخفیف خواهد بود.

همه این تصمیمات در شرایطی اتخاذ شده است که بازار در مردادماه فرایند نزولی و بازدهی منفی داشته است. این در شرایطی است که اصلاح قیمتی برخی نمادها از تیرماه آغاز شده است و برخی نمادها اکنون از نقطه اوج خود حدود 50 درصد افت قیمت داشته اند.

بررسی فرایند خرید و فروش حقیقی ها نیز بیانگر این موضوع است که درهشت روز از ده روز کاری گذشته، فروش حقیقی ها بیشتر از خرید آن ها بوده است و در نتیجه جریان ورود نقدینگی از سوی حقیقی ها در این چند وقت منفی بوده است. حالا باید چشم انتظار آن باشیم که نتایج تصمیمات جلسه دیروز را به صورت عینی در جریان معاملات ببینیم.

نکته | دنیای اقتصاد نوشت: بازار روز گذشته درحالی آغاز شد که سهامداران منتظر وعده های سازمان بورس درخصوص حمایت از بازار سرمایه بودند که به خودی خود می توانست انگیزه خرید را افزایش دهد. اما آنچه می شد دید صف های فروش سنگین در سهام بزرگ بود. اما خرید هماهنگ حقوقی ها در ساعت پایانی معاملات روز گذشته در برخی از سهم ها که از نماد وبانک آغاز شد، به یکباره امیدها را زنده کرد و فرضیه عدم تمایل حقوقی ها به حمایت از بازار را تا حد زیادی رد کرد.

اما نکته مهم در معاملات روز گذشته شکسته شدن رکورد خارج شدن پول توسط حقیقی ها بود. به زعم کارشناسان، خروج نقدینگی توسط حقیقی ها نشانه عدم اعتماد و ترس است. عدم اعتماد و ترسی که حاکم بر بازار است، باید هرچه زودتر توسط دولت و حقوقی ها به بازار بازشود؛ اگر این اتفاق رخ ندهد، شاهد تداوم این شرایط خواهیم بود.

پریها: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 11684

به "پیش بینی بورس امروز ، جمع شدن صف های فروش؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی بورس امروز ، جمع شدن صف های فروش؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید