پوتین قانون اصلاح قانون اساسی روسیه را امضا کرد

به گزارش کنفرانس هکا، رئیس جمهور روسیه قانون اصلاح قانون اساسی روسیه را که طبق آن تمدید دوران ریاست جمهوری در این کشور به همه پرسی گذاشته خواهد شد، امضا کرد.

پوتین قانون اصلاح قانون اساسی روسیه را امضا کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، خبرگزاری اینترفکس امروز گزارش داد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه قانون فدراسیون روسیه برای اصلاح قانون اساسی این کشور را امضا کرد.

براساس این گزارش، همه پرسی در زمینه این اصلاحیه بعد از اینکه دادگاه قانون اساسی روسیه، سازگاری این اصلاحات با قانون اساسی این کشور را تایید کرد انجام خواهد شد.

طبق این متمم، اصلاحیه بند 3-8 قانون اساسی روسیه به رای گذاشته خواهد شد و با رای مثبت بیش از 50 درصد آرای مردم روسیه اجرایی خواهد شد.

رئیس جمهور روسیه روز سه شنبه هفته پیش گفت او از متمم پیشنهادشده در مجلس دوما برای تمدید دوره ریاست جمهوری، حمایت می کند، مشروط بر ایکه دیوان عالی روسیه نیز مجوز این کار را صادر کند.

به نوشته پایگاه مسکو تایمز، در حالی که دوره کنونی ریاست جمهوری روسیه در سال 2024 به سرانجام می رسد، متممی که یکی از هم حزبی های پوتین ارائه کرده، این امکان را فراهم می کند تا با توجه به اصلاح قانون اساسی، پوتین بتواند دو دوره 6 ساله دیگر، یعنی تا سال 2036 رئیس جمهور بماند.

مجلس دومای روسیه با 383 رای مثبت و 43 رای ممتنع به متمم پیشنهادی در خصوص اصلاح قانون اساسی این کشور و تمدید دوران ریاست جمهوری رای مثبت داده است.

ص

رپورتاژ آگهی: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 9238

به "پوتین قانون اصلاح قانون اساسی روسیه را امضا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین قانون اصلاح قانون اساسی روسیه را امضا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید