پنتاگون از توسعه موشکهای جدید زمین پایه اطلاع داد

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران به نقل از راشاتودی، همزمان با خروج یکجانبه واشنگتن از پیمان منع موشکهای هسته ای میان برد و انتها یافتن رسمی این پیمان تاریخی، پنتاگون بیان کرد که آمریکا میخواهد موشکهای متعارف زمین- پایه ای را توسعه دهد که پیش از این طبق شروط پیمان مذکور ممنوع بودند.

پنتاگون از توسعه موشکهای جدید زمین پایه اطلاع داد

سخنگوی پنتاگون روز آدینه در بیانیه ای که به وسیله رایانامه ارسال شده بود، گفت: اکنون که ما [از پیمان منع موشکهای هسته ای میان برد] خارج شده ایم، وزارت دفاع توسعه موشکهای متعارف زمین- پایه را بطور کامل پیگیری خواهد نمود.

لازم به ذکر است که شش ماه پیش از خاتمه رسمی این پیمان در دوم آگوست، مقامات آمریکا نقض ادعایی پیمان مذکور توسط روسیه را بهانه خروج خود از آن اعلام کردند.

بنا به ادعای مقامات پنتاگون، روسیه در حال فراوری و توسعه مقدورات تهاجمی است که طبق شروط پیمان منع موشکهای هسته ای میان برد ممنوع است و این امر آمریکا و متحدان آن را با خطر روبرو می سازد!

به گزارش خبرنگاران، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا امروز آدینه در پیامی توئیتری درباره خاتمه پیمان منع موشک های هسته ای میان برد (INF) میان این کشور با روسیه ادعا کرد: در دوم فوریه سال 2019، آمریکا به روسیه شش ماه فرصت داد تا به پیمان منع موشک های هسته ای میان برد پایبند بماند؛ اما روسیه مخالفت کرد، پس این توافق امروز خاتمه می یابد.

وزیر خارجه آمریکا در این خصوص ادامه داد: آمریکا بخشی از توافقی نخواهد بود که طرف دیگر آن را نقض می نماید! روسیه تنها مقصر (خاتمه اجرای این معاهده) است.

turkeyro.ir: ترکیه: سفر بقه سرزمین زیبایی ها، استانبول، آنتالیا، آنکارا، کوش آداسی

dorezamin.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 4542

به "پنتاگون از توسعه موشکهای جدید زمین پایه اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون از توسعه موشکهای جدید زمین پایه اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید