پلیس نیجریه 2 نفر از جمله یک نوجوان را به شهادت رساند

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران به نقل از العهد، جنبش اسلامی نیجریه بیان کرد که پلیس نیجریه یک نوجوان را در جریان مشارکت در تظاهرات مسالمت آمیز در کادونا در حمایت از شیخ زکزاکی به شهادت رسانده است.

پلیس نیجریه 2 نفر از جمله یک نوجوان را به شهادت رساند

محمد جواد لیمان نوجوان 15 ساله که دانش آموز دبیرستانی است به دستور ناصر احمد الرفاعی فرماندار منطقه به شهادت رسیده است و تنها گناه وی مشارکت در تظاهرات مسالمت آمیز در شهر کادونا بود یعنی تظاهراتی که معترضان خواهان آزادی شیخ ابراهیم زکزاکی و همسر وی بودند.

از سوی دیگر پایگاه خبری عین لیبیا از شهادت دو نفر در جریان تیراندازی نیروهای امنیتی نیجریه به تظاهرات مسالمت آمیز در کادونا در شمال نیجریه اطلاع داد و نوشت: تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز خواهان آزادی شیخ ابراهیم الزکزاکی بودند.

این درحالیست که از زمان فاجعه زاریا در سال 2015 میلادی، هواداران علامه زکزاکی در مقاطع زمانی گوناگونی تجمعات آرامی را برگزار نموده و خواهان آزادی شیخ و همسر ایشان شده اند.

گفتنی است در سال 2015، ارتش نیجریه با یورش وحشیانه به عزاداران حسینی در حسینیه صاحب الزمان حدود 2 هزار نفر از سوگواران حسینی را به خاک و خون کشید و پس از زخمی کردن شیخ زکزاکی و همسر وی، شیخ را به مکان نامعلومی انتقال داد.

متعاقب حمله ارتش نیجریه به حسینیه بقیه الله (عج)، شیخ ابراهیم زکزاکی به شدت مجروح شد و بر اثر شدت جراحت های وارده یکی از چشمان خود را به طور کامل از دست داد و چشم دیگر وی نیز در آستانه نابینایی نهاده شد.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8828

به "پلیس نیجریه 2 نفر از جمله یک نوجوان را به شهادت رساند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس نیجریه 2 نفر از جمله یک نوجوان را به شهادت رساند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید