پرواز چند جنگنده سوخو 35 بر فراز تنگه تایوان

به گزارش کنفرانس هکا، رسانه های چین سه شنبه شب اعلام کردند که همزمان با سفر نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، ارتش چین چند جنگنده سوخو 35 را بر فراز تنگه تایوان به پرواز درآورده است.

پرواز چند جنگنده سوخو 35 بر فراز تنگه تایوان

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری تاس، در گزارش رسانه های چین آمده است: در حال حاضر جنگنده های سوخو 35 ارتش چین درحال عبور از تنگه تایوان هستند.

در همین حال مقامات دفاعی تایوان این گزارش ها را رد نموده و گفتند هیچ جنگنده چینی در این منطقه پرواز ننموده است.

مقامات دفاعی تایوان در بیانیه ای گفتند که کاملا به فعالیت ها در نزدیکی این جزیره نظارت دارند و در واکنش به تهدیدات دشمن نیروهای خود را اعزام خواهند کرد.

به گزارش ایرنا، چین روز سه شنبه به سفر نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به جزیره تایوان واکنش نشان داد و از آن به شدت انتقاد کرد.

وزارت خارجه چین در بیانیه ای که پس از ورود پلوسی به جزیره تایوان منتشر شد گفت که سفر رییس مجلس نمایندگان آمریکا به شدت بر روابط سیاسی چین و آمریکا تأثیر می گذارد.

در این بیانیه هشدار داده شده است: این یک عمل بسیار خطرناک، بازی با آتش است. هر که با آتش بازی کند خود را می سوزاند.

این وزارتخانه اضافه نمود که چین قاطعانه با این سفر مخالفت می نماید و به شدت آن را محکوم می نماید و گفت که آمریکا در پی محدود کردن چین با یاری تایوان است.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نیز پس از ورود به تایوان که در تاریکی شب مورد استقبال مقامات این جزیره نهاده شد، با انتشار بیانیه ای ادعا کرد که سفرش نقض بیانیه های مشترک آمریکا و چین نیست.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا که شامگاه سه شنبه وارد تایوان شد، با انتشار بیانیه ای گفت: سفر ما یکی از چندین هیات کنگره به تایوان است - و به هیچ وجه با سیاست دیرینه ایالات متحده که بر اساس قانون روابط تایوان در سال 1979، بیانیه های مشترک ایالات متحده و چین و تضمین های 6 گانه راهنمایی می گردد، در تضاد نیست.

جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید ادعا کرد که سفر نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان نقض حاکمیت چین نیست.

هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید اضافه نمود که جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا پیش از سفر پلوسی به تایوان با او صحبت ننموده است. کربی درحالی که سعی کرد ملاقات پلوسی به تایوان را کم اهمیت جلوه دهد گفت: سفر اعضای کنگره به تایوان غیرمعمول نیست. بعلاوه سفر رئیس مجلس نمایندگان به تایوان بی سابقه نیست.

منبع: فرارو
انتشار: 14 مرداد 1401 بروزرسانی: 14 مرداد 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13941

به "پرواز چند جنگنده سوخو 35 بر فراز تنگه تایوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرواز چند جنگنده سوخو 35 بر فراز تنگه تایوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید