پرسپولیس چطور از طلبکارانش رضایت می گیرد؟

به گزارش کنفرانس هکا، با لطف ای اف سی، پرسپولیس برای ارسال مدارک و اسناد مالی تا شنبه 17 شهریور فرصت دارد اما تنها چاره ، توافق با طلبکاران است چرا که پولی در حساب باشگاه نیست.

پرسپولیس چطور از طلبکارانش رضایت می گیرد؟

به گزارش خبرنگاران ، بهترین اتفاق برای پرسپولیس همین تمدید مهلت ارسال مدارک مجوز حرفه ای بود. حالا پرسپولیس یک هفته دیگر برای رضایت دریافت از طلبکارانش و ماندن در لیگ قهرمانان فرصت دارد. البته مشکل آنها همین پرونده های مالی است وگرنه در دیگر بخش ها مدارک شان را تکمیل نموده اند. برای ارسال مدارک و اسناد مالی هم حالا تا شنبه 17 شهریور فرصت دارند اما تنها چاره ، توافق با طلبکاران است چرا که پولی در حساب باشگاه نیست.

اتفاقا حمیدرضا گرشاسبی هم برنامه اش همین است. اینکه با علی دایی، مسعود همامی، محمدامین آرام طبع، میثاق معمارزاده و رضا نوروزی مذاکره و با تحویل چک های مدت دار، آنها را به امضای توافق نامه راضی کند. اما آیا آنها که در این چند سال فقط وعده شنیده اند، به وعده های تازه باشگاه اعتماد می نمایند که ه خاطر پرسپولیس از موضع شان کوتاه بیایند؟

باید ببینیم آقای مدیرعامل چه شیوه ای را برای مذاکره در پیش می گیرد که به نظر می رسد گرشاسبی راهش را پیدا نموده که با اشاره به بزرگ ترین پرونده باشگاه می گوید: تا این لحظه با علی دایی تسویه حساب نگردیده اما محبت ایشان همیشه شامل حال پرسپولیس بوده است. چند جلسه هم در خدمت ایشان بودیم که به جمع بندی رسیدیم و یک قسط را هم پرداخت کردیم اما متاسفانه تا این لحظه نتوانستیم بقیه مطالبات او را بپردازیم و پرونده را ببندیم. با این حال کوشش مان را می کنیم تا با پرداخت طلب دایی، جلوی حذف پرسپولیس از آسیا را هم بگیریم.

مدیرعامل پرسپولیس که در مورد پرونده های باقی مانده دفاعیه ای ندارد، در ادامه به پرونده هایی اشاره می نماید که خودش آنها را بسته است: در مورد خطر حذف از لیگ قهرمانان که ای اف سی پیگیر آن است، ما بیش از 130 پرونده داشتیم که از این تعداد 12 مورد باقی مانده و هزینه اش نزدیک به 4 میلیارد 800 میلیون خواهد شد. رقم سنگینی بود که با پیگیری و کمک این و آن پرداخت گردیده است. از طرفی مجلس کمک بخش دولتی به باشگاه ها را ممنوع نموده اما این بدهی ها چیزی نبوده که گرشاسبی به وجود بیاورد. این بدهی طی سالیان طولانی از بدو حضور باشگاه تا الان گریبان پرسپولیس را گرفته و ما به عنوان مسئول باشگاه، موظف به پرداخت هستیم.

و بعد برای زیر فشار گذاشتن طلبکاران، از کسانی که طلب خود را به پرسپولیس بخشیدند، تشکر می نماید: جا دارد از عزیزانی که به عشق پرسپولیس طلب یک میلیاردی و دویست میلیونی را تنها با دریافت 200 میلیون تسویه کردند، تشکر کنم. ما برای بستن این پرونده ها حدود 12 میلیارد تخفیف گرفتیم اما الان کار به جایی رسیده که 4 میلیارد و اندی بدهی داریم و اگر تا چند روز آینده نتوانیم ایم مبلغ را پرداخت کنیم، یک مرخومیت دوباره گریبان باشگاه را خواهد گرفت. عزیزان پرسپولیسی بدانند ما تا جایی که جان داشتیم، وقت صرف کردیم تا مشکلات را رفع کنیم و اکنون هم پیگیر هستیم تا انشاالله این 12 مورد را که تنها 4-3 مورد آن سنگین است، به جمع بندی برسانیم و خطر محرومیت را رفع کنیم. اثر شلاق سنگین و دردناک محرومیت از دو پنجره نقل و انتقالاتی هنوز به تن ما و بازیکنان و کادرفنی هست و دیگر توان تکرار آن را نداریم.

گرشاسبی سپس مشکلات ارزی باشگاه را یادآوری می نماید: با توجه به جرایم خارجی و پرداختی بازیکنان خارجی و کادر فنی و اعزام به مسابقات برون مرزی، با بانک مرکزی نامه نگاری کردیم. دو روز پیش در جواب ما نامه ای آمد که باید به بازار آزاد مراجعه کنید چون ارز دولتی به شما تعلق نمی گیرد. از طرفی ما در شرف دیدار حساس و حیثیتی مقابل الدحیل و در حالی که درگیر تسویه بدهی ها هم بودیم، یک آژانس هواپیمایی که من اصلا آنها را ندیدم و نمی دانم چه قراردادی داشتند از طریق دادگاه مجوز توقیف دو خودروی باشگاه را دریافت کردند. این خیلی قشنگ است برای روحیه تیمی که می خواهد برای یک مسابقه حیثیتی آماده گردد. ما باشگاه دولتی هستیم و طبق قانون توقیف اموال دولتی باید 18 ماه فرصت بدهند اما قاضی محترم چنین فرصتی به ما نداد و در حضور همسایه ها و بازیکنانی که در حال توافق با آنها بودیم، دو خودروی باشگاه پرسپولیس را توقیف کردند.

2 - 670

ayrokh.ir: مجله گردشگری و مسافرتی

cruisero.ir: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 401

به "پرسپولیس چطور از طلبکارانش رضایت می گیرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس چطور از طلبکارانش رضایت می گیرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید