پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی به 1156 طرح در لرستان

به گزارش کنفرانس هکا، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: 1156 طرح اشتغال روستایی استان با ظرفیت 5000 فرصت شغلی، پیروز به دریافت تسهیلات شده اند.

پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی به 1156 طرح در لرستان

به گزارش خبرنگاران، علی آشتاب اظهار کرد: از زمان شروع پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی طی 2 سال گذشته تاکنون 215 میلیارد و 184 میلیون تومان وام پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه بسیاری از این تسهیلات در جلسات کارگروه اشتغال استان تصویب شده است، ادامه داد: سال جاری در این راستا 64 مصوبه با برگزاری هفت جلسه تائید شده و مابقی نیز در حال پیگیری هستند.

آشتاب با بیان اینکه از این تعداد 42 مصوبه معادل 65.6 درصد اجرایی شده است، توضیح داد: در این جلسات علاوه بر تصویب تسهیلات، مواردی همچون اجرایی کردن مشوق های ابلاغی دولت، یارانه دستمزد، مشاغل خانگی و معافیت بیمه سهم کارفرمایان پیگیری شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان اعلام نمود: این جلسات با موضوع توسعه اشتغال در مناطق روستایی و عشایر با هدف توسعه روستاها و جلوگیری از مهاجرت آنان به شهرها، اجرایی کردن مشوق های ابلاغی دولت از جمله طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی، یارانه دستمزد، مشاغل خانگی، معافیت بیمه سهم کارفرمایان و همچنین توجه به اشتغال حمایتی برای خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) بهزیستی و بنیاد شهید، پیگیری مسائل و مسائل مجریان طرح های مالی در بنگاه ها و دستگاه های اجرایی، رصد و ارزیابی تسهیلات پرداختی با هدف اجرایی شدن طرح های بهره مند از تسهیلات برگزار شده است.

وی افزود: یکی از جلسات کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان با حضور معاونین وزیر جهت آنالیز و برطرف مسائل طرح های مالی به ویژه مناطق سیل زده استان بوده است.

آشتاب به وظایف کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان اشاره نمود و اضافه نمود: توزیع تسهیلات و منابع پیش بینی شده استان در قوانین بودجه و سایر مقررات و تصویب طرح ها با هدف جذب سرمایه یا توسعه اشتغال در استان، هماهنگی درزمینهٔ ایجاد اشتغال در مناطق توسعه نیافته و کمتر توسعه یافته استان و انجام هماهنگی با دستگاه های اجرایی استان جهت اخذ مجوزهای لازم بخشی از وظایف کارگروه اشتغال استان است.

ترکیه: ترکیه: سفر بقه سرزمین زیبایی ها، استانبول، آنتالیا، آنکارا، کوش آداسی

مجله دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6462

به "پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی به 1156 طرح در لرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی به 1156 طرح در لرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید