مرکز گردی ؛ پدیده نوروز 1401

به گزارش کنفرانس هکا، رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران گفت: تهران در نوروز سال جاری به مقصد گردشگران تبدیل شد، براساس اعلام میراث فرهنگی، ضریب اشغال هتل های تهران به حدود 90درصد رسیده است.

مرکز گردی ؛ پدیده نوروز 1401

خبرنگاران : روزنامه همشهری نوشت: خلوت بودن خیابان های مرکز در 13 روز تعطیلی، نشانه خروج بخش بزرگی از جمعیت این شهر است که برای سفر به نقاط مختلف کشور از تهران بیرون رفته اند، اما سال جاری در کنار این سفر های نوروزی، پدیده دیگری هم رخ داد که نشان می دهد این شهر ظرفیت های زیادی برای خدمات رسانی به ساکنانش دارد. بنا به آمار هایی که از دهه اول فروردین به دست آمد و بعلاوه شرایط فضا های تفریحی شهر؛ مراکز جهانگردی تهران با استقبال مردم روبه رو شدند چنان که رکورد حضور مراجعان و جهانگردان در آن ها شکسته شد. البته که محدودیت های سال های گذشته ناشی ازکرونا هم در استقبال عمومی مؤثر بود.

با این حال سال جاری شرایط تفاوت داشت و در فضا های جهانگردی مرکز، تا چشم کار می کرد، جهانگرد بود. با وجود اینکه اواخر اسفند هشدار هایی درباره احتمال افزایش مجدد مبتلایان داده شده بود، اما واکسیناسیون گسترده و کاهش تدریجی تعداد فوتی ها باعث شد که مردم پس از 2 نوروز؛ سال جاری را بدون رفت وآمد نگذرانند. حتی گشت و گذار در شهر هم افزایش پیدا کرد و آمار های ورودی به فضا های جهانگردی شهر این را به وضوح نشان می دهد.

رئیس ستاد جهانگردی شهرداری تهران از تبدیل مرکز به یکی از قطب های جهانگردی کشور در نوروز جاری اطلاع داد و گفت: تهران در نوروز سال جاری به مقصد جهانگردان تبدیل شد بگونه ای که براساس اعلام میراث فرهنگی، ضریب اشغال هتل های تهران به حدود 90درصد رسیده است و به گفته مسئولان میراث فرهنگی، شاهد رشد 100درصدی بومگردی در تهران بودیم.

مهرشاد کاظمی با بیان اینکه هدف ما تبدیل تهران به یکی از قطب های جهانگردی بود که نوروز سال جاری محقق شد گفت: هدف بزرگ ما محقق شد و امیدواریم ادامه داشته باشد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 27 خرداد 1401 بروزرسانی: 27 خرداد 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13897

به "مرکز گردی ؛ پدیده نوروز 1401" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکز گردی ؛ پدیده نوروز 1401"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید