سرانجام سربازی در تراکتورسازی

به گزارش کنفرانس هکا، اکبر منتشلو ، تراکتورسازی تبریز هجدهمین دوره لیگ برتر را هم با همان ناکامی های گذشته سپری کرد. هر چند قرار دریافت در رده پنجم جدول شاید از نظر خیلی ها ناکامی به شمار نرود، اما اهداف ترسیم شده تراکتورسازی در اول فصول گذشته و بخصوص فصل گذشته لیگ برتر، قرار دریافت این باشگاه در رده پنجم را ناکامی تعریف می نماید.

سرانجام سربازی در تراکتورسازی

این باشگاه تبریزی سالهای گذشته را متفاوت سپری کرد، از یک طرف نهادهایی مثل شهرداری و ... این تیم را حمایت می کردند و از طرف دیگر مالکین باشگاه هم از نظر اقتصادی وضعیت مناسبی داشتند و از همه مهمتر این تیم به عنوان یک تیم نظامی، از مزیت بزرگی به نام فوتبالیست های سرباز بهره می برد. امتیازی که باعث شد در طول سالهای گذشته بازیکنان مطرح زیادی راهی باشگاه تراکتورسازی شوند. هر چند این تیم با مدیریت های مختلف هیچ گاه نتوانست از این ظرفیت بزرگ به نتایج مورد نظر طرفدارانش دست پیدا کند، اما به هر حال تراکتورسازی در کنار بسیاری از فاکتورهای خوبی که داشت و در کنار حمایت طرفداران بی شمارش، از مزیت بازیکنان سرباز هم استفاده می کرد. سال گذشته با همه این شرایط تراکتورسازی به سرانجام خط چندین ساله خود رسید و مسئولان تیم اعلام کردند برای برون رفت از مسائل باشگاه، این تیم به بخش خصوصی واگذاری خواهد شد. اتفاقاً برعکس آنچه که تصور می شد تراکتورسازی خیلی زود مالک جدید خود را شناخت و زنوزی با وجود داشتن تیمی به نام ماشین سازی در لیگ برتر، صاحب تراکتورسازی هم شد. محمدرضا زنوزی با تملک اقتصادی که داشت خیلی زود دست به کار شد و بازیکنان خوب و ستاره ای برای این تیم به خدمت گرفت. اما در کنار این موضوع، بحث بازیکنان سرباز همچنان مطرح بود. به هر دلیلی مجوز استفاده تراکتورسازی خصوصی سازی شده در لیگ هجدهم از فوتبالیست های سرباز صادر شد و بازیکنانی که همچنان به عنوان سرباز در خدمت این تیم بودند، در لیگ هجدهم و در تیم خصوصی به کارشان ادامه دادند، هر چند در همان زمان هم طی گزارش هایی نوشتیم که این موضوع کاملاً با قوانین حاکم بر جامعه و ورزش مغایرت دارد، اما به هر حال به بهانه های مختلف فوتبالیست های سرباز همچنان به کارشان در این تیم ادامه دادند.

حالا با تمام شدن لیگ هیجدهم و البته بازهم ناکامی تراکتورسازی، در هفته های گذشته موضوع اتمام سربازی بعضی بازیکنان سرباز این تیم مطرح و عنوان شد که این بازیکنان به تیم های سابق خود باز خواهند گشت. این در حالی است که بنا براعلام رسمی هیات فوتبال تبریز و همچنین مسئولان باشگاه تراکتورسازی این تیم به بخش خصوصی واگذار شده و استفاده از فوتبالیست های سرباز در این تیم کاملاً غیرقانونی خواهد بود. با این اوصاف باید گفت که لیگ نوزدهم سرانجام سربازی در تراکتورسازی است و این تیم در لیگ آینده نمی تواند از این مزیت استفاده کند. به همین خاطر زنوزی به عنوان مالک باشگاه تراکتورسازی قطعاً برای جذب بازیکنان مورد نظر کادر فنی آینده، به فکر راه های دیگری باشد و به طور طبیعی بازیکنان سرباز با شرایط جدیدی که اعلام شده است، ترجیح خواهند داد بعداز دوران بازی شان در فوتبال، به سراغ سربازی بروند، چرا که در حال حاضر در لیگ برتر تیم نظامی وجود ندارد و در لیگ های پایین تر هم اوضاع تیم های نظامی چندان مناسب نیست.

2

سبزوار: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

طفره: طفره: تارنمای خبری تحلیلی

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 3377

به "سرانجام سربازی در تراکتورسازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرانجام سربازی در تراکتورسازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید