پاکستان کاردار آمریکا را احضار کرد

به گزارش کنفرانس هکا، اسلام آباد - خبرنگاران - وزارت امور خارجه پاکستان در اعتراض به مواضع اخیر مقامات آمریکایی علیه اظهارات نخست وزیر پاکستان، کاردار آمریکا را در اسلام آباد احضار کرد.

پاکستان کاردار آمریکا را احضار کرد

به گزارش خبرنگاران، منابع خبری پاکستان روز آدینه گزارش دادند که کاردار آمریکا در اعتراض به سخنان اخیر وزیر امور خارجه آمریکا، نماینده ویژه این کشور در امور افغانستان و سخنان سفیر آمریکا در کابل احضار شده است.

سخنان اخیر عمران خان نخست وزیر پاکستان در خصوص ایجاد دولت موقت در افغانستان به عنوان راه چاره رسیدن به صلح که البته بنا بر اطلاعیه وزارت خارجه پاکستان، از سوی رسانه ها اشتباه تعبیر شده بود، سبب شد تا مقامات افغان و همچنین مقامات آمریکایی نسبت به آن واکنش نشان دهند و سخنان عمران خان را مداخله گرایانه تفسیر نمایند.

کابل سفیر خود را از اسلام آباد فراخوانده و از سوی دیگر زلمی خلیل زاد مامور ویژه امور خارجه آمریکا در خصوص صلح افغانستان و سفیر واشنگتن در کابل از اظهارات عمران خان انتقاد کردند.

رسانه های پاکستانی گفتند، اظهارات اخیر وزیر امور خارجه آمریکا علیه برنامه های هسته ای پاکستان نیز یکی از دلایل احضار کاردار واشنگتن بود.

منابع دیپلماتیک پاکستان گفتند: قائم مقام وزارت امور خارجه پاکستان در جلسه احضاریه کاردار آمریکا گفت که اسلام آباد به نقش صادقانه خود درخصوص روند صلح افغانستان ادامه خواهد داد و هرگز نیازی به نصیحت دیگران ندارد.

وزارت امور خارجه پاکستان چهارشنبه گذشته با صدور بیانیه ای گفت؛ در حالی که پاکستان همیشه خواستار صلح در افغانستان به رهبری مردم این کشور است ، سخنان اخیر عمران خان نخست وزیر پاکستان در خصوص افغانستان اشتباه تفسیر شده است.

در این بیانیه آمده است: عمران خان در اظهاراتش به شیوه برگزاری انتخابات عمومی در پاکستان زیر نظر دولت موقت اشاره نموده بود اما این اظهارات نباید غلط تعبیر می شد که باعث شد نوعی دخالت در امور داخلی افغانستان تفسیر گردد.

آساق*274**1104**

euroro.ir: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: ایرنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2534

به "پاکستان کاردار آمریکا را احضار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکستان کاردار آمریکا را احضار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید