پاکستان: بی توجهی شورای امنیت به کشمیر در راستای جلب رضایت چند کشور خاص است

به گزارش کنفرانس هکا، نماینده پاکستان در سازمان ملل خاطرنشان کرد: شورای امنیت از ایفای نقش در قبال مسئله تاریخی کشمیر اجتناب می نماید.

پاکستان: بی توجهی شورای امنیت به کشمیر در راستای جلب رضایت چند کشور خاص است

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از جنگ نیوز، ملیحه لودهی نماینده پاکستان در سازمان ملل گفت: سال ها است به تصمیم شورای امنیت سازمان ملل در قبال مسئله کشمیر بی توجهی صورت می گیرد ولی این شورا هیچ اقدام خاصی انجام نمی دهد.

وی توضیح داد: بی توجهی به وضعیت وخیم مردم کشمیر اشغالی نشانه ضعف شورای امنیت سازمان ملل است و این شورا باید وظایف خود را به درستی انجام دهد.

لودهی گفت: ما بی توجهی شورای امنیت به این مسئله مهم را نشانه فرار از مسئولیت می دانیم و مسئولین شورا باید جدیت بیشتری دراین خصوص به خرج دهند.

نماینده پاکستان در سازمان ملل گفت: شورای امنیت به تمام کشورهای دنیا تعلق دارد و نباید تصمیمات خود را بر اساس رضایت و منافع چند کشور خاص اتخاذ کند.

وی گفت: بسیاری از کشورها خواهان ایجاد اصلاحیه در قوانین و مقررات شورای امنیت هستند و پاکستان نیز از جمله این کشورها است که تجربیات خوبی نیز در این زمینه دارد.

لازم به ذکر است سال ها پیش سازمان ملل با اعلام اینکه کشمیر یک منطقه معین تکلیف نشده است از دولت های هند و پاکستان خواست با برگزاری یک همه پرسی آزادانه آینده کشمیر را به دست مردم آن بسپارند.

دهلی نو با بی توجهی به این خواسته سازمان ملل سال ها است کوشش می نماید با سرکوب آزادی خواهی مردم کشمیر و استقرار بیش از 700 هزار نظامی خود در این منطقه وضعیت آن را به کنترل خود در آورد.

هند طی 28 سال اخیر 98 هزار نفر از مسلمانان کشمیری را کشته و باعث مفقودالاثر شدن 10 هزار نفر دیگر شده است.

.

euroro.ir: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2571

به "پاکستان: بی توجهی شورای امنیت به کشمیر در راستای جلب رضایت چند کشور خاص است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکستان: بی توجهی شورای امنیت به کشمیر در راستای جلب رضایت چند کشور خاص است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید