شرایط سفر در تعطیلات 22 بهمن، ترافیک سنگین در قشم و گیلان و کمبود جا در بوشهر

به گزارش کنفرانس هکا، مصطفی فاطمی، مدیرکل توسعه گردشگری داخلی و دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با رصد آخرین شرایط سفرها در استان ها در تعطیلات 22 بهمن، به ایسنا گفت: آنالیز ها حاکی از این است که بیشتر استان ها با حجم قابل توجه مسافر روبرو هستند. در استان های غربی ضریب اشغال اقامتگاه های رسمی روی 70 درصد است. به ترتیب استان های کردستان، همدان، کرمانشاه و لرستان مورد توجه بیشتر مسافران قرار گرفته اند. استان آذربایجان شرقی نیز با حجم قابل توجهی از مسافران روبه روست.

شرایط سفر در تعطیلات 22 بهمن، ترافیک سنگین در قشم و گیلان و کمبود جا در بوشهر

او اضافه نمود: در بین استان های غربی، ضریب اِشغال اقامتگاه های استان کردستان به نسبت بقیه بالاتر است.

دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر بعلاوه ترافیک خودروهای مسافران در برخی استان های جنوبی را سنگین گزارش کرد و اضافه نمود: در استان هرمزگان، ظرفیت اِشغال تخت به حدود 95 درصد رسیده و بیشترین مشکل در این استان، ترافیک سنگین مسافران در بندر پل گزارش شده است، که به خاطر لندینگ کرافت هایی است که مسافران را به جزیره قشم انتقال می دهند. در ورودی شهر بندرعباس هم ترافیک پرحجم گزارش شده، که البته روان است.

فاطمی ادامه داد: در استان بوشهر تمام اقامتگاه ها از مسافر پر شده اند و توصیه می گردد مسافران شهرهای مکمل در این استان مثل دشستان را جایگزین نمایند و یا شهرهای استان خوزستان را برای سفر و اقامت درنظر بگیرند که هنوز گنجایش پذیرش مسافر را دارند. مسافرانی که این روزها سمت بوشهر سفر می نمایند حتما این شرایط را مدنظر داشته باشند.

دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر اضافه نمود: حجم ترافیک مسافری از سمت شیراز به بوشهر سنگین گزارش شده است.

فاطمی گفت: در استان های شمالی کشور، گیلان و مازندران حجم مسافر قابل توجه است، ولی با توجه به ترافیک سنگین خودروها در ورودی گیلان، پیش بینی می گردد از امشب مسافران در این استان با مشکل اسکان روبرو شوند، ولی توصیه های لازم به ستاد اجرایی سفر در گیلان شده تا امکانات بیشتری را برای خدمات رسانی به مسافران تجهیز نمایند.

برخی از استان ها در غرب و جنوب کشور، درحالی با ازدحام مسافران روبرو شده اند و پیش بینی برخی کمبودها در برخی از منطقه ها شده است، که چندی پیش در ستاد هماهنگی خدمات سفر با آسیب شناسی سفرها در تعطیلات ماه های منتهی به خاتمه سال، برای اتخاذ تدابیری، به ویژه برای اسکان و حمل و نقل مسافران، تأمین مواد غذایی مخصوصا نان و بعلاوه سوخت در استان های پرمسافر تاکید شده بود.

منبع: گردشبان
انتشار: 21 بهمن 1402 بروزرسانی: 21 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14955

به "شرایط سفر در تعطیلات 22 بهمن، ترافیک سنگین در قشم و گیلان و کمبود جا در بوشهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط سفر در تعطیلات 22 بهمن، ترافیک سنگین در قشم و گیلان و کمبود جا در بوشهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید