شرایط جاماندگان از یارانه حمایت معیشتی اعلام شد

به گزارش کنفرانس هکا، ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جزئیات شرایط جاماندگان از یارانه حمایت معیشتی را گفت.

شرایط جاماندگان از یارانه حمایت معیشتی اعلام شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی اطلاعیه ای نهم بیان نمود: نظر به اتمام مهلت زمانی ثبت درخواست رسیدگی به افرادی که در لیست مشمولان بسته حمایت معیشتی قرار نگرفته بودند، به اطلاع می رساند شرایط درخواست های ثبت شده در کد دستوری #6369* و سامانه hemayat.mcls.gov.ir به توضیح زیر است:

  • تعداد درخواست های ثبت شده در کد دستوری #6369*

طی روزهای سوم تا 20 آذر ماه (مهلت اعلام شده برای ثبت درخواست سبد حمایت معیشتی) در مجموع 6 میلیون و 263 هزار و 861 درخواست در کد دستوری #6369* ثبت شد.

تعداد درخواست های ثبت شده توسط سرپرستان خانوارهایی که بسته حمایت معیشتی را دریافت کرده اند یک میلیون و 100 هزار و 615 درخواست (17/6 درصد از کل درخواست ها) است؛ این تعداد به احتمال زیاد به دلیل ارسال نشدن پیامک به وسیله بانک ها یا سایر دلایل، از دریافت بسته حمایت معیشتی اطلاع نداشته اند، از این رو به رغم واریز مبلغ بسته ، مجدداً کد دستوری را شماره گیری کرده اند.

برای 71/8 درصد (یعنی 4 میلیون و 496 هزار و 472) از سرپرستان خانواری که در لیست مشمولان بسته حمایت معیشتی نبودند کد رهگیری ارسال شده است.

همچنین 666 هزار و 774 نفر(6/10 درصد) از سرپرستان خانوار در لیست یارانه بگیران نقدی نبوده و می توانند در بازه زمانی که متعاقباً اعلام خواهد شد، اطلاعات خانوار خود را برای دریافت بسته حمایت معیشتی ثبت نمایند.

  • شرایط درخواست های ثبت شده در سامانه hemayat.mcls.gov.ir

طبق اطلاع رسانی انجام شده طی هفته های اخیر، پس از شماره گیری کد دستوری #6369*، شهروندان می بایست برای تکمیل فرایند ثبت درخواست خود وارد سامانه hemayat.mcls.gov.ir شده و اطلاعات خود را تکمیل می کردند، بر همین اساس، تا خاتمه روز چهارشنبه 20 آذرماه، 3 میلیون و 70 هزار و 531 متقاضی پس از پذیرش شرایط مطرح شده و تأیید اجازه دسترسی به اطلاعات اقتصادی، اقدام به ثبت قطعی درخواست کرده اند که از این تعداد 2 میلیون و 701 هزار و 486 نفر با کد رهگیری و 369 هزار و 45 نفر با شماره حساب ثبت درخواست کرده اند.

متقاضیانی که در ساعات خاتمهی روز چهارشنبه مورخ 20 آذر ماه اقدام به ثبت شماره ملی خود در کد دستوری #6369* کرده و پیروز به ثبت درخواست در سامانه hemayat.mcls.gov.ir نشده اند، طی اطلاع رسانی آینده به وسیله پیامک، می توانند به سامانه مذکور مراجعه و درخواست رسیدگی خود را ثبت نمایند.

مجله آیرخ: مجله گردشگری و مسافرتی

کشتی کروز: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7785

به "شرایط جاماندگان از یارانه حمایت معیشتی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط جاماندگان از یارانه حمایت معیشتی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید