وزیر کشور: در برف سنگین استان اردبیل خدمات عمومی به نحو مناسبی صورت گرفت

به گزارش کنفرانس هکا، تهران (پانا) - وزیر کشور با بیان اینکه مدیریت موفقی را از سوی مسئولان استانی در بارش سنگین برف شاهد بودیم، گفت با همت همه دستگاه ها هیچ مسئله ای در خصوص قطعی برق، آب و گاز در استان اردبیل نداشتیم.

وزیر کشور: در برف سنگین استان اردبیل خدمات عمومی به نحو مناسبی صورت گرفت

احمد وحیدی در جلسه ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات بحران استان اردبیل با بیان اینکه باید بهترین استفاده ممکن را از نزولات آسمانی اخیر در کشور داشته باشیم، شرح داد: واقع امر این است که مساله بی آبی در کشور به دلیل خشکسالی های اخیر وجود داشت و از این جهت بارش های سنگین برف و باران در کشور امید بخش است.

وزیر کشور در ادامه سخنان خود با بیان اینکه با لطف و نظر خداوند، باران رحمت کشور را فرا گرفت، گفت: در شرایطی که برف و باران سنگین کشور را فرا گرفت؛ این نگرانی وجود داشت که برق، آب و گاز استان های برف زده قطع شود که با همت و روحیه جهادی، مساله به شکل موثری مدیریت شد.

وی با بیان اینکه بارش اخیر سنگین برف در استان اردبیل در طی یک دهه اخیر بی سابقه بوده است، شرح داد: با تلاش های همه دستگاههای خدمات رسان از جمله هلال احمر، نیروهای انتظامی، ارتش، سپاه، راهداری اورژانس استان و سایر دستگاهها، فرایند خدمات رسانی بدون مشکل انجام گرفت.

وحیدی با بیان اینکه در همین مدت برف سنگین در استان اردبیل غذای گرم به هموطنان گرفتار در برف و کولاک سنگین توزیع شد و این نشان از روحیه مردمی و حضور در میدان خدمت عزیزان مسئول در استان دارد، ادامه داد: امروز به خاطر نقش مسئولانه همه دستگاهها همه راههای شهری و روستایی در استان باز است و خوشبختانه هیچ مسئله ای در این حوزه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در مواقع و شرایطی که دچار برف و باران سنگین هستیم، باید از مردم عزیز به شکل موثری کمک گرفته شود، گفت: انصافا همراهی خوبی را از سوی مردم در مدیریت برف سنگین در استان شاهد بودیم و باید این روحیه همدلی و همکاری همواره استمرار یابد.

وزیر کشور شرح داد: مدیریت پیروز برف سنگین در استان اردبیل و سایر استان های کشور در نوع خود رزمایش و مانور هم است و باید اندوخته ها و تجربه هایمان را در کنترل بحران های طبیعی کشور ارتقاء بخشیم.

وی افزود: توزیع 15 هزار تُن نمک و ماسه اقدام بزرگی بود که در مدیریت برف سنگین شاهد بودیم.

وحیدی همچنین گفت:با تأکید بر اینکه باید از تجربه ها و اقدامات به عنوان دستاوردی بزرگ برای انجام کارهای بزرگ و حل مسائل مردم کمک بگیریم، خاطر نشان کرد: توسعه و بالندگی استان در گروی همین همدلی و همکاری های نزدیک مردم با مسئولین است و باید این فرایند تداوم یابد.

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: نیازهای استان در حوزه ماشین آلات سنگین، آمبولانس های لازم و سایر احتیاجات استان مورد توجه است و اقدامات لازم در این خصوص صورت می گیرد.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، وی در پایان گفت: باید همواره سطح آمادگی خوبی در کشور و به خصوص استان هایی که با بارش سنگین برف و باران روبرو هستند؛ وجود داشته باشد و اجازه ندهیم که باران رحمت الهی باعث ایجاد نگرانی برای مردم شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 31 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13638

به "وزیر کشور: در برف سنگین استان اردبیل خدمات عمومی به نحو مناسبی صورت گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر کشور: در برف سنگین استان اردبیل خدمات عمومی به نحو مناسبی صورت گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید