وزیر صنعت: هیچ واحد صنعتی نباید به خاطر بدهی به دستگاهی تعطیل گردد

به گزارش کنفرانس هکا، وزیر صنعت معدن و تجارت با بیان اینکه بر اساس مصوبه سران سه قوه دستگاه ها باید با واحد های صنعتی تعامل لازم را داشته باشند، گفت:هیچ واحد صنعتی نباید به خاطر بدهی به دستگاهی دولتی تعطیل گردد.

وزیر صنعت: هیچ واحد صنعتی نباید به خاطر بدهی به دستگاهی تعطیل گردد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، به نقل از استانداری البرز، رضا رحمانی در بازدید از کارخانه سیمان آبیک که عصر امروز در شهرستان نظرآباد انجام شد، گفت: در واحد هایی مانند کارخانه سیمان آبیک بیش از 50 درصد فراوری افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: بعضی صنایع مانند صنعت سیمان در کشورمان به سمت رونق و شکوفایی گام برداشته است.

وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به اینکه در سالیان گذشته پروژه های عمرانی مشکل بودجه ای داشتند، گفت: امسال دولت بحث رونق در مسکن را آغاز نموده و از طرفی ساخت و ساز های زیادی ایجاد شده که این ها نشان از روند رو به رشد دارد.

رحمانی با تاکید بر اینکه صنعت سیمان در زمان حاضر بیشتر در زمینه صادرات مشکل دارد، خاطر نشان کرد: در حوزه هایی از جمله قیمت گذاری و یا حمل و نقل نیز مباحثی از سوی فعالان حوزه صنعت مطرح شده که به طور قطع پیگیری می گردد.

رحمانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه جلسه ای با شرکت راه آهن برگزار می گردد، اضافه کرد: در این قالب به منظور حمایت از واحد ها در زمینه حمل و نقل و قیمت تمام شده در این رابطه مطالبی بیان می گردد.

وزیر صمت در ادامه به رونق فراوری در کشور اشاره و اضافه کرد: در جلسه مالی سران سه قوه کشورمصوب شد که تمام دستگاه ها موظف هستند بر اساس اعلام ستاد تسهیل مهلت لازم به واحد ها برای پرداخت بدهی آن ها داده و هیچ دستگاهی نمی توان به هر عنوان یک واحد فراوریی را تعطیل و یا متوقف کند.

وی ادامه داد: دستگاه های دولتی در تسویه پرداخت ها از سوی دارندگان واحد های فراوریی و صنعتی باید به صورت تفاهمی با آن ها عمل نمایند چرا که معتقدیم فراوری نباید تعطیل گردد.

رحمانی در ادامه به ظرفیت های استان البرز اشاره و گفت: در زمینه فعالیت شرکت های دانش بنیان و یا واحد های فراوریی برجسته و متمایز با دانش بالا توانایی های مناسبی در این استان وجود دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: این استان در زمینه فعالیت شرکت های دانش بنیان، اجرای طرح ملی تاپ و حوزه رونق فراوری جزء سه استان برتر کشور شده است.

رحمانی با اشاره به اینکه شاهد رشد صادرات در استان البرز بودیم، خاطر نشان کرد: طبق آمار این استان در بخش صادرات در نیمه نخست امسال نسبت به نیمه دوم سال 97، حدود 60 درصد افزایش داشته که این میزان بیش از 2 برابر میانگین کشور است که ناشی از کار و کوشش جدی البرز در این راستا است و البرز فرای انتظارات ظاهر شد.

وی با اشاره به نگاه ویژه دولت به صادرات در امسال عنوان نمود: توجه به صادرات یک مورد از الزامات رونق فراوری است و این مهم به نحوی چشمگیر در استان البرز مورد توجه بوده است.

رحمانی با تاکید بر اینکه انتظار داریم استان های دارای توانمندی از تجربیات خود استفاده نمایند گفت: البرز با شرایطی که در زمان حاضر پیش می رود به یقین از استان های پیشرو در کشور است.

ayanketab.ir: مجموعه ای از بهترین کتاب های دنیا را در این مجموعه بخوانید

dubairo.ir: دبی: زیباترین شهر حاشیه خلیج فارس و امارات

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6147

به "وزیر صنعت: هیچ واحد صنعتی نباید به خاطر بدهی به دستگاهی تعطیل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر صنعت: هیچ واحد صنعتی نباید به خاطر بدهی به دستگاهی تعطیل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید