وزیرخارجه یمن: ائتلاف سعودی طی 7 سال جنایات بی مانندی علیه یمنی ها مرتکب شده است

به گزارش کنفرانس هکا، خبرگزاری خبرنگاران-وزیر خارجه دولت یمن در صنعاء در سالروز یورش ائتلاف سعودی به کشورش، پیامی مکتوب برای وزرای خارجه بعضی کشورها ارسال کرد.

وزیرخارجه یمن: ائتلاف سعودی طی 7 سال جنایات بی مانندی علیه یمنی ها مرتکب شده است

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، هشام شرف وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن (مستقر در صنعاء) به مناسبت هفتمین سالروز آغاز جنگ یمن در پیامی به وزرای خارجه همه کشورها، نوشت که ائتلاف سعودی در این هفت سال جنایات بی مانندی در یمن مرتکب شده است.

به نوشته خبرگزاری سبأ نت، او نوشت: در هفتمین سالروز تجاوز نظامی و محاصره همه جانبه یمن به رهبری آمریکا، عربستان سعودی و امارات هستیم و در این هفت سال، دشمنان از روز اول مرتکب جنایات جنگی شدند که نمونه ای در تاریخ برای آن ها وجود ندارد، جنایاتی که نقض صریح قوانین انسانی و منشور سازمان ملل و معاهدات بین المللی است.

هشام شرف در ادامه نوشت که متجاوزان به یمن، شهروندان و حاکمیت یمن را در وهله اول هدف قرار داده و در راستای افزایش روز به روز رنج و مسائل غیرنظامیان و سیاست گرسنه نگه داشتن مردم یمن کوشش می نمایند.

او ممانعت از ورود محموله های سوخت به بنادر یمن و توقیف آن ها و ادامه بسته بودن فرودگاه صنعاء و بعلاوه ضربه به ارزش پول ملی یمن را موجب بروز فاجعه انسانی دانست، فاجعه ای که به گفته سازمان ملل و نهادهای بین المللی بدترین ساخته دست بشر در عصر حاضر است.

وزیر خارجه دولت صنعاء، تأکید کرد که ائتلاف متجاوز آمریکایی- سعودی و اماراتی به دلیل معیارهای دوگانه جامعه دنیای به جنایات خود ادامه می دهند.

هشام شرف در بخش دیگر نامه خود نوشت: اعتبار دلایل و انگیزه هایی که ائتلاف متجاوز به عنوان دلیل حمله به یمن از آن ها یاد می نماید، از جمله بازگرداندن دولت قانونی، از همان روز اول، زمانی که مقامات [دولت هادی] به آغوش کشورهای متجاوز فرار نموده و آغاز به توطئه علیه یمن کردند، از بین رفت. علاوه بر این با مرور زمان برای همه طرف ها تعیین و روشن شد که هدف اصلی ائتلاف سعودی نابودی یمن و بافت اجتماعی آن و اشغال بنادر و جزایر و غارت ثروت و سلب آزادی یمنی ها بوده است.

او تأکید کرد که با وجود ورود به هشتمین سال جنگ یمن، اما به مقدار قدرت و ایستادگی مردم یمن افزوده شده و آنان بیش از گذشته با رهبران خود در صنعاء همبستگی دارند.

او سپس نوشت که مردم یمن امید دارند که جامعه دنیای به مسئولیت خود در راستای کوشش برای سرانجام تجاوز نظامی و محاصره همه جانبه عمل نمایند و اعتماد از دست رفته را بازگردانده و گام هایی در راستای حل پرونده های انسانی از جمله برطرف محاصره و ورود کشتی های حامل سوخت به بنادر و بازگشایی فرودگاه صنعاء بردارند.

هشام شرف در سرانجام خطاب به وزرای خارجه کشورهای دنیا نوشت که انجام گام های ذکر شده، گام مهمی بدر راستای حل و فصل مسالمت آمیز و سیاسی و عادلانه بحران است و همزمان هیچ کشوری نباید انتظار این را داشته باشد که مردم یمن از حق خود برای دفاع از خویشتن بگذرند.

به گزارش فارس، جنگ ائتلاف متجاوز سعودی ـ اماراتی علیه یمن، وارد هشتمین سال خود شده است، یورش نظامی که همراه با محاصره همه جانبه یمن به عنوان فقیرترین کشور عربی اجرا شده است.

این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق ننموده و فقط با کشته و زخمی شدن ده ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت های این کشور و توسعه قحطی و گرسنگی و بیماری های واگیردار همراه شده است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 30 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13605

به "وزیرخارجه یمن: ائتلاف سعودی طی 7 سال جنایات بی مانندی علیه یمنی ها مرتکب شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیرخارجه یمن: ائتلاف سعودی طی 7 سال جنایات بی مانندی علیه یمنی ها مرتکب شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید