وزارت کشور عراق با توزیع آب و غذا میان معترضان خواستار اعتراض مسالمت آمیز شد

به گزارش کنفرانس هکا، وزیر کشور عراق دستور داد تا میان تظاهرات کنندگان حاضر در میدان التحریر بغداد غذا و نوشیدنی توزیع شود و همزمان از معترضان خواست که اعتراضشان مسالمت آمیز باقی بماند.

وزارت کشور عراق با توزیع آب و غذا میان معترضان خواستار اعتراض مسالمت آمیز شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دور دوم تظاهرات در شهرهای عراق که از جمعه 25 اکتبر در اعتراض به بیکاری، فساد در بین مسئولان و شرایط نابسامان اقتصادی و معیشتی آغاز شده همچنان ادامه دارد و نخست وزیر عراق دیشب (26 اکتبر) با فرماندهان سرویس های امنیتی و پلیس این کشور به منظور بررسی اوضاع در بغداد و سایر استان ها دیدار و بر ضرورت همکاری با شهروندان برای حفظ ثبات عراق تاکید کرد.

در این نشست امنیتی، اوضاع در بغداد و استان ها و همچنین راه هایی برای تقویت امنیت و ثبات با همکاری شهروندان مورد بررسی قرار گرفت.

به همین دلیل نیز، دفتر اطلاع رسانی وزارت کشور عراق طی بیانیه ای از دستور یاسین طاهر الیاسری مبنی بر توزیع غذا، آب و نوشیدنی میان تظاهرات کنندگان در بغداد خبر داد.

بر اساس این بیانیه، که نسخه ای از آن در پایگاه خبری بغداد الیوم منتشر شد، وزیر کشور، به نیروهای پلیس فدرال مستقر در میدان التحریر بغداد دستور داد تا میان تظاهرات کنندگان آب آشامیدنی و آب میوه توزیع کنند.

وزیر کشور از تظاهرات کنندگان خواست تا مسالمت آمیز بودن این اعتراض ها را حفظ کنند و تاکید کرد که نیروهای امنیتی حاضر در میدان التحریر به منظور حمایت از تظاهرات کنندگان حضور دارند.

در حالی که تظاهرات های مردمی عراق در برخی مناطق به خشونت کشیده شده و ورود افراد نفوذی و مسلح در صفوف معترضان، موجب شده تا ده ها شهروند عراقی کشته شوند و شماری از نیروهای امنیتی زخمی شوند، دولت عراق بر ضرورت حفظ مسالمت آمیز بودن اعتراض های مردمی تاکید دارد.

ص

ayanketab.ir: مجموعه ای از بهترین کتاب های دنیا را در این مجموعه بخوانید

dubairo.ir: دبی: زیباترین شهر حاشیه خلیج فارس و امارات

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6896

به "وزارت کشور عراق با توزیع آب و غذا میان معترضان خواستار اعتراض مسالمت آمیز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت کشور عراق با توزیع آب و غذا میان معترضان خواستار اعتراض مسالمت آمیز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید