ورود مجلس به تعیین اجاره بهای مسکن ، تاکید مجلسی ها بر افزایش وام خرید

به گزارش کنفرانس هکا، رئیس کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر این که باید هرچه سریع تر برنامه اقدام ملی برای تولید مسکن عملیاتی شود، گفت: تسهیلات بانکی در حوزه مسکن باید باز هم افزایش یافته و متناسب با قیمت مسکن شود.

ورود مجلس به تعیین اجاره بهای مسکن ، تاکید مجلسی ها بر افزایش وام خرید

تسنیم نوشت: محمدرضا رضایی با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی وزارتخانه مهم و تاثیرگذاری در ساماندهی بازار مسکن است و نسبت به سایر وزارتخانه ها حوزه فعالیت زیادی دارد، اظهار کرد: طبیعی است اولویت اول کشور از منظر اشتغال، مسائل اجتماعی و روانی، مسکن باشد. از این رو می خواهیم موضوع مسکن در شلوغی کار وزارتخانه در اولویت دوم یا سوم قرار نگیرد.

وی با بیان این که هر یک یا دو هفته جلسه ای با حضور وزیر راه در حوزه مسکن برگزار می شود، نشان می دهد این وزارتخانه بر اولویت مسکن واقف است، شرح داد: طرح اقدام ملی برای احداث 400هزار واحد مسکونی برنامه خوبی است و می تواند به تحرک مسکن و جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی منجر شود.

وی با تاکید بر این که لازم است این برنامه هر چه زودتر عملیاتی شود، اضافه کرد: شرکت عمران شهرهای جدید، سازمان ملی زمین و مسکن و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی باید برای عملیاتی شدن این طرح فعالیت بیش تری داشته باشند. وزارت راه و شهرسازی باید تخصیص زمین هایی که در اختیار دستگاه های مختلف دولتی است و رئیس جمهوری نیز در بخشنامه هایی بر واگذاری آن ها تاکید کرده را پیگیری کند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با اعلام این که تسهیلات بانکی در حوزه مسکن باید باز هم افزایش یافته و متناسب با قیمت مسکن شود، گفت: این اقدام باعث افزایش نقدینگی در کشور نمی شود؛ بانک ها به صورت طبیعی 1000 میلیارد تومان نقدینگی در حوزه های مختلف وارد کشور می کنند. چه بهتر که این تسهیلات در حوزه مسکن باشد که باعث خانه دار شدن مردم و افزایش اشتغال نیز شود.

رضایی با اشاره به اینکه هفته اول پس از تعطیلات، مجلس وضعیت مسکن را در نشستی با حضور رییس مجلس، وزیر راه و شهرسازی و وزیر کشور بررسی خواهد کرد، اضافه کرد: تولید مسکن نمی تواند تنها بر عهده وزارت راه و شهرسازی باشد و باید از همه دستگاه ها برای تولید مسکن استفاده شود. بدنه دولت و بانک ها نیز باید همکاری کنند تا مسکن از این وضعیت خارج شود.

وی ادامه داد: باید برای دو تا سه ماه دیگر که اوج جابجایی مسکن از راه می رسد، برنامه ریزی شود. قیمت مسکن باید پایه و مبنا منظقی داشته باشد. ما آمادگی داریم حداکثر هر دو هفته یکبار با یکدیگر نشست داشته باشیم و در حوزه قانونگذاری با وزارت راه و شهرسازی همراهی کنیم.

پارمیس: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای پارمیس

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 3433

به "ورود مجلس به تعیین اجاره بهای مسکن ، تاکید مجلسی ها بر افزایش وام خرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود مجلس به تعیین اجاره بهای مسکن ، تاکید مجلسی ها بر افزایش وام خرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید