ورود شرکتهای دانش بنیان ایرانی به زنجیره ارزش جهانی

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دهمین نمایشگاه محصولات دیجیتال و دانش بنیان موسوم به اینوپروم 2019 با حضور بیش از 600 شرکت معتبر فناوری از 107 کشور دنیا در شهر یکاترینبورگ روسیه در حالی گشایش یافت که معاون علمی و فناوری در راس هیاتی متشکل از 70 شرکت دانش بنیان ایرانی در آن حضور یافتند.

ورود شرکتهای دانش بنیان ایرانی به زنجیره ارزش جهانی

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری بیان نمود: این سفر اقدامی مجدد برای توسعه صادرات محصولات دانش بنیان است. 70 شرکت دانش بنیان در شهر یکاترینبورگ و مسکو ما را همراهی می کنند تا در جلسات تجاری و فناوری حضور داشته باشند. امیدواریم جلسات میان شرکت های ایران و روسیه نتایج خوبی داشته و دستاورد آن عدد قابل توجهی توافقنامه برای توسعه صادرات باشد.

شرکت های دانش بنیان و استارتاپ های ایرانی در حال ورود به زنجیره ارزش جهانی هستند

علی وحدت رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه ایران با طیف متنوعی از ابزارهای تامین مالی برای تجاری سازی فناوری به میدان آمده است از ورود شرکت های دانش بنیان و استارتاپ های ایرانی به زنجیره ارزش جهانی خبر داد و گفت: آماده تاسیس صندوق های مشترک میان ایران و روسیه برای تامین مالی همکاری های فناورانه هستیم.

وی اضافه کرد: شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های ایرانی به طور چشمگیری توان خود در توسعه فناوری های پیشرفته همچون زیست فناوری، اطلاعات و ارتباطات و نانو را ارتقا داده اند و حالا در حال ورود به زنجیره ارزش شرکت های جهانی هستند.

وحدت ادامه داد: روابط تجاری ایران و روسیه قدمتی دیرینه دارد و حالا شرکت های دانش بنیان و استارتآپ های ایرانی آماده اند که در کنار روابط تجاری، همکاری های فناورانه را نیز عمق ببخشند.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ایران، یکی از الزامات همکاریهای فناورانه، به ویژه در سطح بین المللی را تامین مالی کارآمد و هوشمندانه دانست و گفت: در اکوسیستم فناوری و نوآوری ایران، بار اصلی تامین مالی شرکت های دانش بنیان و استارتآپ های حوزه فناوری برعهده صندوق نوآوری و شکوفایی و شرکای راهبردی آن، یعنی صندوق های پژوهش و فناوری است. از این رو ما به اتفاق 4 صندوق پژوهش و فناوری حاضر در این نشست، آمادگی کامل خود را برای تامین مالی شرکت های دانش بنیان و استارتآپ های ایرانی حاضر در این نشست اعلام می کنیم و به شرکت های روسی اطمینان می دهیم که طرف های ایرانی توسط ما و صندوق های پژوهش و فناوری پشتیبانی می شوند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه برای تامین مالی همکاری های فناورانه ابزارهای مختلفی وجود دارد، اضافه کرد: از این رو ما با طیف متنوعی از ابزارهای تامین مالی از تسهیلات تا سرمایه گذاری و خدمات تجاری سازی به میدان آمده ایم. بنابر این برای تاسیس صندوق یا صندوقهای مشترک میان دو کشور برای تامین مالی همکاری های فناورانه نیز آمادگی داریم. همچنین در صورت تمایل همتایان روسی خود، آمادگی داریم تا با ایجاد خط اعتباری مشترک، همکاریهای فناورانه میان دو طرف را تسهیل و پشتیبانی کنیم.

سبزوار: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

طفره: طفره: تارنمای خبری تحلیلی

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 4136

به "ورود شرکتهای دانش بنیان ایرانی به زنجیره ارزش جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود شرکتهای دانش بنیان ایرانی به زنجیره ارزش جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید