واکنش یک مقام سازمان هواپیمایی درباره لغو پرواز ایرلاین های خارجی به ایران

به گزارش کنفرانس هکا، معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی گفت: بعضی از شرکت های هواپیمایی که بنا به ملاحظاتی بعضی از پروازهای خود را از راستا هوایی ایران لغو نموده بودند، پروازهای خود را در راستا هوایی کشورمان از سر گرفتند.

واکنش یک مقام سازمان هواپیمایی درباره لغو پرواز ایرلاین های خارجی به ایران

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، مرتضی دهقان اضافه کرد: شرکت های هواپیمایی بین المللی از انجام پرواز در فضای جمهوری اسلامی ایران استقبال می نمایند، چرا که کوتاهترین جهت برای آن کشورها به شمار می رود. در عین حال، از نظر مالی نیز با توجه به اینکه سوخت و زمان کمتری را صرف سفر می نمایند به نفع شان است که از این جهت عبور نمایند.

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری درباره ترافیک هوایی و انجام پروزاهای داخلی و بین المللی از مرزهای هوایی ایران، بیان کرد: با توجه به زیرساخت های خوبی که از سالیان گذشته در کنترل فضای کشور ایجاد شده و توسعه پیدا نموده است، همچنین ایجاد جهتهای موازی و یک طرفه ای که فرآیند پرواز را در فضای کشور تسهیل می نماید، شرایط جاری هوایی ایران یک شرایط نرمالی است.

دهقان ادامه داد: در فضای هوایی ایران سالیان طولانی است که اقدام های فراوان و هماهنگی های مناسبی انجام گرفته است. در حال حاضر، فضای امنی در جهت هوایی کشورمان حاکم است که بهترین جهت برای پروازهای عبوری برای منطقه است.

وی در پاسخ به این پرسش که بعد از حادثه سقوط بویینگ 737 در فضای کشور، آیا کشور و یا شرکتی پرواز خود را از این جهت لغو نموده است یا خیر؟، گفت: در جهان نیز مرسوم است که شرکت های هواپیمایی بعد از سانحه و حوادثی که رخ می دهد ارزیابی می نمایند و شاید پروازهایی را در ساعات اولیه لغو نمایند. اما با بازگشت به شرایط عادی، پروازها از سرگرفته می گردد.

دهقان اضافه کرد: برخی از شرکت های هواپیمایی که بنا به ملاحظاتی برخی از پروازهای خود را به صورت موقت کنسل نموده بودند پروازهای خود را از آسمان ایران مجددا برقرار نموده اند.

یک هواپیمای اوکراینی که صبح چهارشنبه تهران را به مقصد کی یف در اوکراین ترک می کرد حوالی پرند به دلیل حادثه آتش سوزی سقوط کرد و تمام 170 سرنشین آن جان باختند.

آیان کتاب: مجموعه ای از بهترین کتاب های دنیا را در این مجموعه بخوانید

دبی: دبی: زیباترین شهر حاشیه خلیج فارس و امارات

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8209

به "واکنش یک مقام سازمان هواپیمایی درباره لغو پرواز ایرلاین های خارجی به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش یک مقام سازمان هواپیمایی درباره لغو پرواز ایرلاین های خارجی به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید