واکنش سخنگوی وزارت خارجه ایران به تحریم ظریف در شبکه های اجتماعی

به گزارش کنفرانس هکا، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران به تحریم وزیر خارجه کشورمان در شبکه های اجتماعی واکنش نشان داد.

واکنش سخنگوی وزارت خارجه ایران به تحریم ظریف در شبکه های اجتماعی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سیدعباس موسوی در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما اقدام آمریکا به منظور محدود کردن محمد جواد ظریف در شبکه های اجتماعی را بی فایده دانست و گفت: صدای ظریف قطعا به طور مقتضی به گوش جهانیان خواهد رسید.

موسوی در ادامه از محمد جواد ظریف به عنوان رئیس دیپلماسی کشور یاد کرد و اضافه کرد آقای دکتر ظریف به عنوان فرمانده و رئیس دیپلماسی کشور همواره مورد بغض و غضب کسانی بوده است که از شنیدن صدای ایران بیمناک بوده اند و بخاطر اثرگذاری عملی حضور دکتر ظریف در مجامع بین المللی و حضورش در شبکه های اجتماعی و روشنگری نسبت به سیاست های ایالات متحده معلوم بود که مورد بغض و نفرت آن ها باشد؛ از این رو تصمیم گرفتند وی را تحریم و محدود نمایند.

وی همچنین ادعای آمریکا مبنی بر آزادی بیان را به چالش کشید و گفت: در صورت فشار مقامات آمریکایی به شبکه های اجتماعی برای محدود کردن ایشان (جواد ظریف) این نشان دهنده میزان باور آن ها به آزادی اطلاعات و آزادی بیان خواهد بود ولی باید در نظر داشته باشند صدای حق همواره طنین انداز خواهد شد و صدای آقای ظریف به عنوان­ رئیس دیپلماسی ایران قطعا به طور مقتضی به گوش جهانیان خواهد رسید.

موسوی با تاکید براقتدار کشور در بیان مواضع خود گفت: مقامات آمریکایی مدتهاست از جمهوری اسلامی ایران انتظار تماس دارند، اما انتظار بی فایده ای است. تا زمانی که آمریکا دست از تروریسم مالی و اعمال فشار بر ندارد جمهوری اسلامی ایران به هیچ مذاکره ای وارد نخواهد شد. هیچ عقل و منطقی در این شرایط که هم تروریسم و جنگ مالی علیه ملت ایران وجود دارد و هم از اعمال هرگونه فشار دیگری ابایی ندارند مذاکره را نمی پذیرد. جمهوری اسلامی ایران دارای دولت و ملت با اقتداری است و با اقتدار مواضع خود را بیان می نماید.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان با اشاره به سرگشتگی و سردرگمی ایالات متحده و همچنین عدم صداقت این کشور در اعلام مواضع و سیاست خارجی خود گفت: جمهوری اسلامی ایران به اینگونه سخنان بی پشتوانه و پر تناقض اعتنایی نمی نماید.

پارمیس: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای پارمیس

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 4745

به "واکنش سخنگوی وزارت خارجه ایران به تحریم ظریف در شبکه های اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سخنگوی وزارت خارجه ایران به تحریم ظریف در شبکه های اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید