وام فوری با کارت یارانه، مبلغ وام چقدر است؟

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران، وام فوری با کارت یارانه یکی از انواع وام بدون ضامن است. وعده دولت پرداخت وام بدون ضامن است، این وام تا سقف 100 میلیون تومان و فقط به کارمندان دولت پرداخت می گردد. براساس اظهارات وزیر اقتصاد کارمندان ثابت دولت می توانند بدون ضامن و با روش اعتبارسنجی از 12 بانک زیرمجموعه وزارت اقتصاد وام بگیرند.

وام فوری با کارت یارانه، مبلغ وام چقدر است؟

طی یک سال گذشته یکی از طرح های دولت برای حل مشکل ضامن برای وام گیرندگان این بوده که در بخش ضمانت وام تسهیل گری رخ دهد. بارها دولت روی وام فوری با کارت یارانه تاکید نموده که در واقع نوعی وام بدون ضامن است.

در این روش متقاضی می تواند با به گرو گذاشتن کارت دریافت یارانه خود وام فوری بگیرد، در جریان دریافت وام فرایند پیدا کردن و ارائه ضامن موجب زمان بر شدن دریافت وام می گردد. با حذف این مرحله وام گیرندگان زودتر به پول می رسند.

در حال حاضر بیشترین یارانه را احتمالا یک خانواده پنج نفره دریافت می نماید، مبلغ یارانه معیشتی بنزین این خانوار 205 هزار تومان است و آنها 227 هزار تومان نیز یارانه نقدی دریافت می نماید.

به جز مواردی که دولت تکلیف می نماید، میانگین زمان برای بازپرداخت وام های بانکی سه سال یعنی 36 ماهه است. هچنین نرخ سود مصوب برای تسهیلات بانکی 18 درصد است.

مبلغ وام چقدر است؟

از آنجایی که اگر قرار باشد کارت یارانه آنها به عنوان وثیقه در اختیار بانک باشد، مبلغ یارانه فقط نیمی از قسط یک وام 25 میلیون تومانی را پوشش می دهد. چرا که مبلغ قسط یک وام 25 میلیون تومانی با سود 18 درصد و اقساط 36 ماهه، 903 هزار تومان برآورد می گردد اما مبلغ کل یارانه دریافتی یک خانوار پنج نفره 432 هزار تومان است،

حتی ممکن است که بانک فقط تا مبلغی وام بدهد که مبلغ یارانه بتواند اقساط را پوشش دهد. خانواری 432 هزار تومان یارانه می گیرد می تواند وام 12 میلیون تومانی دریافت کند. این در حالی است که تعداد اعضای بسیاری از خانوارهای یارانه بگیر کمتر از پنج نفر است و بعضی فقط یارانه نقدی را دریافت می نمایند.

با توجه به شرایطی که وجود دارد احتمالا بانک ها برای پرداخت وام فوری با کارت یارانه سخت گیری بیشتری نمایند، مگر این که ضامن هم به آن اضافه گردد یا مبلغ وام کمتر از 10 میلیون تومان باشد.

برای اطلاع از وام بدون ضامن روی لینک جزئیات کامل از وام بدون ضامن کلیک کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 28 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13393

به "وام فوری با کارت یارانه، مبلغ وام چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام فوری با کارت یارانه، مبلغ وام چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید