وال استریت ژورنال: سعودی ها مذاکره مستقیم با انصارالله را در دست آنالیز دارند

به گزارش کنفرانس هکا، یک نشریه آمریکایی گزارش داد مقامات سعودی مذاکره مستقیم با انصارالله یمن را در دست آنالیز دارند.

وال استریت ژورنال: سعودی ها مذاکره مستقیم با انصارالله را در دست آنالیز دارند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نشریه آمریکایی وال استریت ژورنال به نقل از منابع مطلع در دولت عربستان گزارش داد که زمزمه هایی در خصوص مذاکره سعودی ها با رهبران انصارالله یمن مطرح شده است و مقامات ریاض در حال اجرا آنالیز های لازم برای تصمیم گیری در این مورد هستند.

یک مقام ارشد دولت عربستان که وال استریت ژورنال به نامش اشاره ننموده، به خبرنگار این نشریه آمریکایی گفته است: عربستان نمی خواهد بیش از این درگیر جنگ باشد. اما با توجه به تنش هایی که با ایران وجود دارد، عربستان سعودی دوست ندارد ضعیف به نظر برسد یا نشان دهد که دچار آسیب شده است.

عربستان سعودی از ششم فروردین 94 با تشکیل ائتلافی متجاوز از رژیم های مرتجع عربی، جنگی ویرانگر را علیه یمن با هدف تسلیم کردن مردم این کشور در برابر سیاست های خود و جلوگیری از تشکیل دولت مستقل و غیروابسته به خود شروع نموده است که این حملات هیچ نتیجه ای به جز قربانی شدن میلیون ها انسان بیگناه و ویران شدن زیرساخت های حیاتی یمن نداشته است.

در ماههای اخیر اما با توجه به افزایش قابل توجه توان نیروهای یمنی در حوزه موشکی و پهپادی که حملات پی در پی آنها به مواضع سعودی ها را به دنبال داشته، اوضاع جنگ به سود یمنی ها تغییر نموده و این مسئله باعث شده است تا سعودی ها به دنبال راهی برای خاتمه بخشیدن به جنگ باشند.

.

euroro.ir: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 5138

به "وال استریت ژورنال: سعودی ها مذاکره مستقیم با انصارالله را در دست آنالیز دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وال استریت ژورنال: سعودی ها مذاکره مستقیم با انصارالله را در دست آنالیز دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید