واشنگتن 4 شخصیت عراق از جمله الخزعلی را تحریم کرد، عصائب اهل الحق پاسخ داد

به گزارش کنفرانس هکا، وزارت خزانه داری آمریکا چهار شخصیت عراقی به نام های خمیس فرحان الخنجر العیساوی، لیث الخزعلی، براردش قیس الخزعلی و حسین فلاح اللامی را در لیست تحریم خود قرار داد.

واشنگتن 4 شخصیت عراق از جمله الخزعلی را تحریم کرد، عصائب اهل الحق پاسخ داد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از شبکه المیادین، دیوید شنکر، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاورمیانه با اعلام این اعمال تحریم ها اظهار کرد، این فرایند ادامه دارد و تحریم ها مسؤولان دیگر را نیز شامل خواهند شد.

شنکر همچنین مداخله کشورش در امور عراق را به گونه ای وارونه تفسیر کرد و مدعی شده است، آمریکا از حاکمیت و ثبات عراق حمایت می کند و به مشورت های امنیتی خود با مقامات عراق ادامه می دهد.

وی نسبت به اینکه شاهد تعهد مقامات عراقی به همکاری با آمریکا باشد، ابراز تمایل کرد.

این مقام آمریکایی در اظهاراتی مضحک ادعا کرد، آمریکا ملت عراق را در فراهم سازی آنچه دولت عراق نتوانست محقق کند، کمک می کند!

در این راستا معاون وزیر خارجه آمریکا مدعی شد، این تحریم ها به دولت عراق برای تقویت موسسات قانون اساسی خود کمک می کند و در توجیه این اقدام کشورش مدعی شد، ایران حاکمیت عراق را نقض می کند.

این تازه ترین دور تحریم هایی است که در آن اشخاص حقیقی عراقی یا گروه های شبه نظامی هدف فشارهای واشنگتن قرار می گیرند.

در میان چهار نفر جدید، قیس خزعلی، دبیرکل گروه عصائب اهل حق معروف ترین چهره ای است که تحریم شده است.

خزعلی از روحانیون شیعه در راس این لیست قرار گرفته است، بعد از او لیث خزعلی برادر وی، دومین نفر لیست، حسین فلاح اللامی، از فرماندهان امنیتی گروه حشد شعبی نفر سوم و خمیس فرحان الخنجر العیساوی (یکی از بازرگانان معروف عراق) نفر چهارم این لیست تحریم است.

گروه حشد شعبی که از حمایت دولت عراق نیز برخوردار است، مجموعه ای از گروه های شیعه این کشور است. گروه عصائب اهل حق نیز بخشی از حشد شعبی است و نقشی محوری در آن دارد.

بر اساس ادعای وزارت خزانه داری آمریکا، نیروهای حشد شعبی در جریان اعتراض های اخیر این کشور به روی غیرنظامیان آتش گشوده اند.

این در حالی است که گروه های شبه نظامی شیعه، دست داشتن در تیراندازی به معترضان غیرنظامی را تکذیب کرده اند.

با قرار دریافت نام این افراد در فهرست تحریم های آمریکا، همه دارایی های آنها در آمریکا مسدود می شود و شهفرایندان و شرکت های آمریکایی نیز اجازه نخواهند داشت تا با این افراد داد و ستد کنند.

اما عصائب اهل الحق به این اقدام آمریکا واکنش نشان داد و محمد الربیعی، سخنگوی دفتر سیاسی گروه الصادقون که کننده عصائب اهل الحق است در توییتر نوشت، تحریم های آمریکا علیه رهبران این گروه بی فایده خواهند بود.

الربیعی همچنین نوشت: با کینه تان بمیرید. ما به عنوان سرنیزه مقاومت در برابر اشغالگری، علیه تروریسم تکفیری، سهمیه بندی و فساد شمار را به درد آورده ایم و برادران زینب عصائب اهل الحق خاری در چشمان استکبار و دیواری مقابل طرح صهیو- آمریکایی خواهند بود.

وی اضافه نمود: تحریم ها فایده ای نخواهند داشت ما هیچ دارایی و حساب خارجی نداریم.

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7608

به "واشنگتن 4 شخصیت عراق از جمله الخزعلی را تحریم کرد، عصائب اهل الحق پاسخ داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن 4 شخصیت عراق از جمله الخزعلی را تحریم کرد، عصائب اهل الحق پاسخ داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید