هنرمندان صنایع دستی از دیدار با رئیس جمهوری می گویند

به گزارش کنفرانس هکا، در نشست صمیمی رئیس جمهوری با اصحاب فرهنگ و هنر که شامگاه شنبه 28 اردیبهشت 98 برگزار گردید، با تأکید ریاست سازمان میراث فرهنگی و برنامه ریزی معاونت صنایع دستی، تعدادی از هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی نیز حضور داشتند.

هنرمندان صنایع دستی از دیدار با رئیس جمهوری می گویند

به گزارش خبرنگاران، در این نشست که در فضایی صمیمانه و با حضور اصحاب فرهنگ و هنر از گوشه گوشه ایران برگزار گردید، تعدادی از هنرمندان صنایع دستی کشورمان نیز حضور داشتند و در حضور دکتر روحانی به بیان مسائل و نظرات خود پرداختند.

هنرمندان شرکت نماینده در این نشست، دیدار صمیمانه با رئیس جمهوری را یک دیدار مسرت بخش خواندند که باعث دیده شدن هنرمندان خصوصاً هنرمندان صنایع دستی می گردد.

ورود رایزن های فرهنگی و مالی به حوزه صنایع دستی

منصور حافظ پرست مودت استاد برتر حوزه قلمزنی از استان اصفهان یکی از هنرمندان صنایع دستی شرکت نماینده در این مراسم بود که با تشریح فضای این نشست گفت: این نشست در فضایی کاملا صمیمانه برگزار گردید و موارد بسیار خوبی در این نشست در حضور دکتر روحانی از سوی هنرمندان مطرح شد که امیدواریم نتایج خوبی به دنبال داشته باشد.

او اضافه کرد: هنرمندان صنایع دستی نیز در این نشست مواردی را مطرح کردند که مورد استقبال دکتر روحانی نهاده شد.

این هنرمند صنایع دستی اضافه کرد: من نیز در این نشست مواردی را به نمایندگی از هنرمندان صنایع دستی مطرح کردم؛ از جمله این که پیشنهاد دادم حضور و فعالیت رایزن های فرهنگی و مالی کشورمان در حوزه صنایع دستی تقویت شوند و افزایش یابند که این پیشنهاد مورد استقبال رئیس جمهوری نهاده شد.

او اضافه کرد: ضمن این که موارد دیگری از جمله موضوع بیمه هنرمندان صنایع دستی نیز در این نشست مطرح شد و در مجموع می توان گفت یک نشست بسیار صمیمانه و خوب بود که فرصت مطرح شدن مسائل مرتبط با صنایع دستی در حضور رئیس جمهوری را فراهم آورد.

صنایع دستی، جایگزین نفت

منوچهر خادم ملت، استاد برتر خاتم کاری از استان اصفهان نیز یکی دیگر از هنرمندان صنایع دستی شرکت نماینده در این نشست بود و درباره این نشست گفت: به نظر من نشست بسیار خوبی بود و موارد و مطالب بسیار خوبی نیز در این نشست از سوی هنرمندان خصوصاً هنرمندان صنایع دستی به سمع رئیس جمهوری محترم رسید.

او اضافه کرد: در خاتمه این نشست فرصتی فراهم شد تا از نزدیک آقای رئیس جمهوری را ببینم و در این ملاقات کوتاه پیشنهاد جایگزینی صنایع دستی به جای نفت را مطرح کردم که مورد استقبال آقای دکتر روحانی نهاده شد.

این هنرمند صنایع دستی گفت: در کل می توان گفت این نشست یک نشست بسیار صمیمانه و پرمحتوا بود و من از آن به عنوان یک دیدار مسرت بخش یاد می کنم که اجرایی شدن موارد مطرح شده در این نشست نتایج بسیار خوبی را برای حوزه فرهنگ و هنر کشور به دنبال دارد.

معرفی هنر زنان بلوچ

مرضیه حسن زهی هنرمند برتر سوزن دوزی از استان سیستان و بلوچستان نیز که یکی دیگر از هنرمندان صنایع دستی شرکت نماینده در این نشست بود، در این باره گفت: نشست بسیار خوبی بود، خدا را شکر فرصتی دست داد تا در این نشست مسائل و نظرات و دغدغه های خود را به گوش ریاست محترم جمهوری برسانیم.

او اضافه کرد: من در این نشست به معرفی و تشریح هنر سوزن دوزی بلوچ و فعالیت زنان بلوچ در حوزه صنایع دستی پرداختم که بسیار مورد استقبال آقای دکتر روحانی نهاده شد و خدا را شکر قول مساعد برای حمایت همه جانبه از این هنرهای سنتی را دادند.

فاطمه ذاکریان هنرمند برتر حوله بافی از روستای جهانی خراشاد استان خراسان جنوبی نیز که در این نشست حضور داشت، درباره این نشست گفت: نشست بسیار صمیمی بود و بعد از جلسه نیز فرصت کوتاهی برای ملاقات با رئیس جمهوری از نزدیک فراهم شد که در این ملاقات کوتاه من به نمایندگی از هنرمندان صنایع دستی حوله باف، به معرفی هنر حوله بافی پرداختم و روستای جهانی خراشاد را به آقای روحانی بیشتر معرفی کردم.

او اضافه کرد: رئیس جمهوری در این نشست به تمام دغدغه ها و مسائل مرتبط با هنرمندان خصوصا هنرمندان صنایع دستی با صبر و حوصله گوش داد و بر حمایت ها از اصحاب فرهنگ و هنر تأکید داشت.

ذاکریان خاطر نشان کرد: به نظر من این گونه نشست ها باعث خواهد شد تا هنرمندان صنایع دستی بیش از پیش دیده شوند و هنر و نقش آن ها بیشتر به چشم آید.

در خاتمه این نشست، پرچم سوزن دوزی زنان سیستان و بلوچستان به نمایندگی از جامعه هنرمندان صنایع دستی کشور به رئیس جمهوری اهدا شد.

تمام هنرمندان صنایع دستی از ظرفیت ایجادشده و حضور در محضر رئیس جمهوری از ریاست محترم سازمان و معاونت صنایع دستی قدردانی کردند و از این دیدار با عنوان یک فرصت مغتنم برای معرفی هنرهای سنتی و صنایع دستی در حضور رئیس جمهوری نام بردند.

شش هنرمند صنایع دستی به نشست رئیس جمهوری با اصحاب فرهنگ و هنر دعوت شده بودند که چهار هنرمند شرکت کردند و امیر هوشنگ جزی زاده کریمی استاد برتر نگارگری اصفهان و داداش مهرآوری استاد برتر نقاشی روی شیشه به علت کسالت توانستند در مراسم حضور پیدا نمایند.

پارمیس: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای پارمیس

منبع: میراث آریا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 3358

به "هنرمندان صنایع دستی از دیدار با رئیس جمهوری می گویند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنرمندان صنایع دستی از دیدار با رئیس جمهوری می گویند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید