همزمان با آغاز بزرگداشت ماه جهانی اتیسم پل طبیعت به رنگ آبی در می آید

به گزارش کنفرانس هکا، ایلنا/ براساس خبرهای بدست آمده، همزمان با آغاز بزرگداشت ماه جهانی اتیسم پل طبیعت به رنگ آبی در می آید.

همزمان با آغاز بزرگداشت ماه جهانی اتیسم پل طبیعت به رنگ آبی در می آید

در کمپین های دنیای با موضوع اتیسم، همزمان با شروع ماه دنیای اوتیسم (14 فروردین الی 14 اردیبهشت) سازه های بزرگ شهرها طی یک حرکت نمادین با رنگ آبی نورپردازی می شوند. پل طبیعت نیز در راستای مسئولیت اجتماعی که دارد، در همراهی با کمپین های دنیای و اطلاع رسانی درباره اتیسم به رنگ آبی در می آید.

اتیسم یک اختلال عصب رشدی است که بخش های مختلف مغز در افراد دارای اتیسم در همکاری با یکدیگر دچار مشکل می شوند. اتیسم دلیل واحدی ندارد و امروزه، پژوهشگران معتقدند که احتمالاً چندین ژن، ترکیب با عوامل محیطی در ایجاد اتیسم دخیل باشند.

بهم ریختگی های رفتاری، تکان دادن بی ارادی دست ها و پاها، عدم برقراری ارتباط چشمی هنگام صحبت کردن و عدم درک قوانین ارتباطی و اجتماعی در بزرگسالان بخشی از رفتارهای متفاوت طیف اتیسم است. انجمن اتیسم سال جاری با ایجاد من#درکت-می کنم درباره اتیسم اطلاع رسانی می نماید.

مقدار شیوع اختلالات طیف اتیسم در دو دهه گذشته در سراسر دنیا افزایش زیادی داشته و به طور کلی اعتقاد بر این است که اتیسم در حال افزایش است.

منبع: همگردی
انتشار: 14 فروردین 1403 بروزرسانی: 14 فروردین 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16462

به "همزمان با آغاز بزرگداشت ماه جهانی اتیسم پل طبیعت به رنگ آبی در می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همزمان با آغاز بزرگداشت ماه جهانی اتیسم پل طبیعت به رنگ آبی در می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید