هشدار نسبت به اجاره ساعتی خانه ها در یک سایت معروف

به گزارش کنفرانس هکا، ایسنا/ براساس آخرین خبر و گزارش های بدست رسیده، هشدار نسبت به اجاره ساعتی خانه ها در یک سایت معروف صورت پذیرفت.

هشدار نسبت به اجاره ساعتی خانه ها در یک سایت معروف

کیانوش گودرزی اظهار کرد: مشاوران املاک به هیچ عنوان در موضوع خانه هایی که به شکل ساعتی اجاره داده می گردد، ورود نکرده و صرفا به بحث اجاره سالانه مطابق با توضیح وظایفشان در قانون عمل می نمایند.

وی اضافه نمود: با این حال، شنیده می گردد که برخی مواقع در نقاطی از کشور خانه ها به صورت ساعتی اجاره داده می گردد که آگهی آنها در اپلیکیشن ها و سایت ها درج می گردد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه اجاره منازل به صورت ساعتی می تواند تبعات اجتماعی، امنیتی و تداخل شغلی ایجاد کند، گفت: یکی از سایت های مشهور به طور واضح اقدام به درج آگهی اجاره خانه های مبله و ساعتی می نماید و برخورد خاصی هم با آن صورت نمی گیرد. این در حیطه مسئولیت ما نیست اما وظیفه داریم نسبت به عواقب این آگهی ها که با آب و تاب ارائه می گردد، هشدار لازم را بدهیم.

گودرزی گفت: مساله اجاره خانه های ساعتی قدمت چندانی ندارد و میتوان گفت یک پدیده نوظهور است. اما تا توسعه پیدا نکرده، مسئولان باید برای ساماندهی آن فکری نمایند.

وی جزایر کیش و قشم، شمال کشور و شهرهای گردشگرپذیر را از مناطقی دانست که موضوع اجاره روزانه منازل ظهور و بروز بیشتری دارد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تاکید نمود: از وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و دیگر مراجع تقاضا داریم نسبت به رصد و ساماندهی مساله اجاره ساعتی منازل ورود کند، زیرا همان طور که گفتم، اگر ادامه یابد می تواند بدعت نامناسبی را در جامعه ایجاد کند.

منبع: همگردی
انتشار: 25 دی 1402 بروزرسانی: 25 دی 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14248

به "هشدار نسبت به اجاره ساعتی خانه ها در یک سایت معروف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار نسبت به اجاره ساعتی خانه ها در یک سایت معروف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید