نگاهداری: اعتبار تولیدات علمی در گرو گسترش نظام نشر ملی است

به گزارش کنفرانس هکا، رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد گفت: مهم ترین گام در اعتباردهی تولید علم این است که نظام نشر ملی را ترویج و گسترش دهیم در واقع نه تنها باید از تولیدات علمی داخل کشور حمایت کنیم بلکه به این مقالات بها دهیم.

نگاهداری: اعتبار تولیدات علمی در گرو گسترش نظام نشر ملی است

بابک نگاهداری رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران با اشاره به تشکیل نظام نشر درون دانشگاهی گفت: یکی از مسائلی که در دانشگاه ها وجود داشت و هر توصیه و نقدی برآن وارد می شد مقوله نظام نشر ملی بود که متأسفانه دانشگاه ها به جای پرداختن به این موضوع به سراغ نشر جهانی حرکت کرده اند.

اعتبار دهی تولید علم با گسترش نظام نشر ملی

وی اضافه کرد: مهم ترین گام در اعتبار دهی تولید علم این است که نظام نشر ملی را ترویج و گسترش دهیم در واقع باید نه تنها از تولیدات علمی داخل کشور حمایت کنیم بلکه به این مقالات بها دهیم به طوری که معتقدم نظام نشر پشت صحنه ای دارد که هدایت فکری جامعه را بر عهده می گیرد و به رفع مسائل نشر ملی می انجامد.

بایدعزم ملی برای نظام نشر درون دانشگاهی شکل گیرد

نگاهداری اضافه کرد: باید یک عزم ملی جدی برای نظام نشر درون دانشگاهی شکل گیرد در واقع از بعد اقتصادی نیز کارهای تولیدات علمی را در اختیار نشر ملی قرار دهیم تا بتوانیم به معنای واقعی سرانجام نامه ها را به سوی پاسخگویی به چالش های کشور نزدیک کنیم.

موضوعات سرانجام نامه براساس نیاز هر استان

رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد شرح داد: این دانشگاه از مهر ماه امسال همه واحد های خود را به صورت اجباری موظف کرده است تا براساس نیاز های هر استان موضوعات سرانجام نامه ها را مشخص کنند.

در هر رشته گرایش دانشگاه آزاد 2 ژورنال فعال کردیم

وی ادامه داد: در هر رشته گرایش دانشگاه آزاد 2 ژورنال را فعال کردیم که باید یکی از مقالات تولید شده دانشگاه در آن به چاپ برسد که با این کار درصدد رونق نشر ملی هستیم.

اروپا: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 5967

به "نگاهداری: اعتبار تولیدات علمی در گرو گسترش نظام نشر ملی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاهداری: اعتبار تولیدات علمی در گرو گسترش نظام نشر ملی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید