نکات مهم برای سفر به استانبول

به گزارش کنفرانس هکا، استانبول شهری است با تاریخی 1700 ساله، که از فرهنگ و هنر و تاریخ گرفته تا غذاهای لذیذ و تفریحات متنوع برای هر گردشگری از سراسر جهان دیدنی خواهد بود. این شهر با شکوه، دارای 39 منطقه است که هر کدام حرفی برای گفتن دارند. استانبول شهری است که می توان خود را به جریان آن سپرد و اضطراب های ناشی از سفر را رها کرد.

نکات مهم برای سفر به استانبول

پیش از هر سفری، نکات بی شماری وجود دارد. افراد بسیاری قبل از مراجعه به یک شهر یا کشور از قوانین رایج آن بی خبرند. مانند هر مقصدی هنگام سفر به استانبول نیز نکات مهمی وجود دارد که هر گردشگری پیش از اقدام به سفر باید بداند.

حداقل سه روز در استانبول بمانید

هرچقدر تعداد روزهای زیادی را به این شهر اختصاص دهید هرگز کافی نخواهد بود. همواره یک محله دیگر برای کاوش، یک سفر بیشتر با کشتی، یک موزه دیگر برای بازدید و یک کافه یا رستوران دیگر برای امتحان وجود دارد. یک هفته تا ده روز زمان خوبی برای تماشا شهر با سرعتی آرام است.

ضرورتی به نام بیمه مسافرتی

این بیمه برای تمامی بازدیدنمایندگان خارجی ترکیه اجباری است. استانبول به طور کلی به عنوان یک شهر نسبتا امن در نظر گرفته می گردد، اما جیب بری و جنایت ممکن است صورت بگیرد.

مهم تر از آن، مراقبت های بهداشتی و پزشکی پرهزینه است، بنابراین در صورت بروز حادثه یا بیماری غیرمنتظره بیمه می تواند از مسائل پیش رو کم کند.

سیستم حمل و نقل عمومی فوق العاده استانبول

معمولا دلیلی برای رانندگی در استانبول وجود ندارد. سیستم حمل و نقل عمومی ارزان و قابل دسترس است. با مترو، تراموا، اتوبوس، کشتی ها و ون های دلموس پرطرفدار، می توان به راحتی به هر مکانی تردد داشت.

مینی ون های دلموس یک تجربه سرگرم نماینده ایجاد می نماید. این نام در لغت به معنای پر شده است. زیرا مسافران مانند ماهی ساردین در قوطی کنسرو، در آن فشرده می شوند! اوج ازدحام وسایل حمل و نقل از ساعت 8 الی 9.30 صبح است.

کارت استانبول خریداری کنید

کارت استانبول امکان دسترسی به تمامی وسایل حمل و نقل عمومی را با قیمت های واقعاً یارانه ای می دهد. قابلیت استفاده از اتوبوس های عمومی تا گشت وگذار با کشتی های کروز را دارد. درواقع نمی توان از حمل و نقل عمومی در استانبول، بدون کارت، استفاده کرد؛ زیرا تنها راه پرداخت هزینه از همین طریق است. می توان از یک کارت برای حدبیشتر پنج نفر بهره برد.

از سفر به استانبول در تابستان خودداری کنید

مغناطیس استانبول را نباید دست کم گرفت. بیشتر مردم در ماه های تابستان یعنی ژوئن، جولای و آگوست از این شهر تماشا می نمایند. تا زمانی که در یک بعد از ظهر ماه آگوست در صف ایاصوفیه ایستاده نباشید، صف را واقعا تجربه نکرده اید. در طول تابستان در هر نقطه عطفی، ازدحام جمعیتی وجود دارد. علاوه بر این هزینه اقامت به مراتب بالاتر می رود. برترین زمان برای سفر به استانبول فصل دیگری را انتخاب کنید.

انعام دادن فراموش نگردد!

انعام دادن در ترکیه مرسوم است. البته فقط در صورتی باید انعام داد که از خدمات کافه ها و رستوران ها رضایت داشت. متناسب با نظر مسافران، کیفیت خدمات مشتری در استانبول، خوب بیان می گردد. انعام برای سایر ارائه دهندگان خدمات مانند آرایشگاه یا حمام ترکی نیز متداول است.

برای پیاده روی های طولانی در سربالایی آماده باشید

استانبول معروف به شهر روی هفت تپه است. پس از چند روز قدم زدن در خیابان ها، ممکن است فکر کنید شهر هفت میلیون تپه نام مستعار مناسب تری است.

هنگام کاوش در استانبول با پای پیاده، کفش مناسب شدیدا توصیه می گردد. خیابان های شیب دار و پلکان های سرگیجه آور تقریبا حسی از حرکت بر روی موج را ایجاد می نماید!

منبع: همگردی
انتشار: 24 دی 1402 بروزرسانی: 24 دی 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14226

به "نکات مهم برای سفر به استانبول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکات مهم برای سفر به استانبول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید