نه انصارالله به مذاکره برای مذاکره با آمریکا

به گزارش کنفرانس هکا، سخنگوی جنبش انصارالله با بی اعتبار خواندن اظهارات مقامات آمریکایی درباره حل سیاسی بحران یمن گفت که واشنگتن خواستار دیدار و گفت وگو با ما شده است، ولی ما مذاکره صرف مذاکره را نمی خواهیم.

نه انصارالله به مذاکره برای مذاکره با آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله یمن روز سه شنبه با شبکه الجزیره گفت وگو و درباره آخرین تحولات مربوط به یمن اظهارنظر کرد.

وی در ابتدای این گفت وگو به مساله درخواست آمریکا از انصارالله برای انجام مذکره بین دو طرف پرداخت و گفت که صنعاء به دنبال انجام مذاکره ای که صرفا برای مذاکره اجرا شده باشد، نیست.

وی تاکید کرد که آمریکا از ما درخواست مذاکره برای حل بحران یمن کرده، اما اعتباری به این درخواست طرف آمریکایی نیست و ما نمی خواهیم مذاکره را فقط برای مذاکره انجام دهیم.

عبدالسلام در ادامه به موضوع خروج تدریجی نیروهای اماراتی از یمن اشاره کرد و گفت که امارات از یمن خارج نشده است، بلکه به منظور در امان ماندن از حملات ما سعی در انحراف افکار عمومی دارد.

سخنگوی جنبش انصارالله یمن با بیان اینکه بدقولی امارات در خروج نیروهایش از یمن روز به روز پررنگ تر می شود، اعلام نمود که امارات اکنون بیش از هر زمان دیگری باید هدف قرار بگیرد.

محمد عبدالسلام تاکید کرد که در عین حال امیدواریم که تصمیم امارات در عقب نشینی از یمن جدی باشد و ما مراقب این مساله هستیم.

عبدالسلام که ریاست مذاکره صلح را در دولت نجات ملی یمن مستقر در صنعاء بر عهده دارد، گفت که در حال حاضر هیچ گونه مذاکره واقعی بین یمن و عربستان وجود ندارد.

وی با بیان اینکه شرط اساسی برای حل سیاسی بحران یمن، توقف تجاوزات ائتلاف سعودی است، افزود: عربستان خواستار گفت وگو نیست، بلکه خواستار تجزیه و تقسیم یمن است.

سخنگوی انصارالله گفت که عربستان سعودی یک کشور متجاوز است و نزدیک ترین و بهترین راه حل برای برقراری صلح در یمن، توقف تجاوزات است. ما خواستار صلح و مذاکره هستیم، اما نه در شرایطی که یمن زیر آتش و بمب واقع شده است.

وی تاکید کرد که یمن در هدف قرار دادن کشورهای متجاوز به یمن و کشورهای عضو ائتلاف سعودی، خط قرمز نمی شناسد. کسانی که جنگ را در یمن شعله ور کردند، باید عواقب آن را هم بپذیرند.

رئیس هیات مذاکرات صنعاء شرح داد: هدف قرار دادن شرکت نفتی آرامکو، پاسخی طبیعی یمن به تجاوزات عربستان بود.

maeaedu.ir: آموزش باید برای همه در دسترس باشد

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 5663

به "نه انصارالله به مذاکره برای مذاکره با آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نه انصارالله به مذاکره برای مذاکره با آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید