نظارت تعزیرات استان البرز بر بازار شب عید شروع شد

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران، علی اکبر مختاری در حاشیه برگزاری نشست روسای اتاق های اصناف شهرستان های استان البرز و روسای اتحادیه های صنفی، در جمع خبرنگاران بابیان اینکه سال جاری طرح نظارت ویژه بر بازار شب عید زودتر از سال های قبل آغاز شده است، اظهار کرد: این طرح از هفتم اسفندماه آغاز شده است.

نظارت تعزیرات استان البرز بر بازار شب عید شروع شد

وی با اشاره به اینکه مجموعه بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت و بازرسی اتاق اصناف در این طرح حضور دارند، گفت: این طرح دومرحله ای است، مرحله اول تا بیست و هشتم اسفند و مرحله دوم از بیست و نهم اسفند آغاز تا شانزدهم فروردین ماه 98 ادامه دارد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز بابیان اینکه دو نوع مداخله را پیش بینی نموده ایم، گفت: در جلسه مداخله پیشگیرانه امروز هیئت رئیسه اتحادیه ها را دعوت کردیم تا انتظاراتمان را مطرح کنیم.

مختاری با تأکید بر اینکه مداخلات شبه قضایی از دیگر طرح هاست، افزود: این مداخله به سمت تشکیل پرونده و برخوردهای قضایی حرکت می نماید.

وی با اشاره به اینکه حرکت ما بیشتر به سمت پرونده های دانه درشت است، گفت: اولویت نخست در این طرح حوزه بهداشت است، اگر صنفی در حوزه بهداشت و سلامت تخلف داشته باشد حتماً قاطعانه برخورد می کنیم.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز بابیان اینکه تقلب موضوع دیگری است که در دستور کار ما قرارگرفته، ادامه داد: برخی از واحدهای صنفی تخفیفات غیرقانونی اغواکننده دارند که از صداقت و عدالت به دور است.

مختاری با اشاره به اینکه گران فروشی و عدم صدور فاکتور هم از تخلفات دیگر است، بیان نمود: متأسفانه روز نخست طرح دو واحد صنفی متخلف شناسایی شده است.

وی افزود: سه شعبه در مرکز استان و سه شعبه در شهرستان ها برای رسیدگی به پرونده های خارج از نوبت ویژه عید تشکیل شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز بابیان اینکه یک شعبه در کنار 15 واحد تیم بهداشت استان و شهرستان کرج در محور کرج - چالوس تشکیل شده است، گفت: این شعبه وظیفه نظارت بر امکان پذیرایی و مهمانسراهای محدوده کرج - چالوس است.

مختاری بابیان اینکه بحث انتظار تورمی باعث ایجاد تورم می گردد، گفت: مردم ناخواسته به این قضیه دامن می زنند و این القائات فقط باعث گرانی ها می گردد ما باید جامعه را به سمت آرامش ببریم.

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

tafreh.ir: طفره: تارنمای خبری تحلیلی

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2071

به "نظارت تعزیرات استان البرز بر بازار شب عید شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظارت تعزیرات استان البرز بر بازار شب عید شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید