نحوه محاسبه حق سنوات کارگران

به گزارش کنفرانس هکا، حق سنوات به عنوان پاداش خاتمه کار به آن دسته از کارگرانی داده می گردد که سابقه یک ساله کاری دارند. اما پایه سنوات برای کارگاه هایی است که طرح طبقه بندی مشاغل دارند و پایه سنوات به حداقل حقوق آنها اضافه می گردد.

نحوه محاسبه حق سنوات کارگران

خبرنگاران: حق سنوات کارگران به عنوان پاداش سرانجام کار به آن دسته از کارگرانی داده می گردد که سابقه یک ساله کاری دارند. اما پایه سنوات برای کارگاه هایی است که طرح طبقه بندی مشاغل دارند که پایه سنوات به حداقل حقوق آنها اضافه می گردد.

پایه سنواتی، مفهومی متفاوت از مزایای سرانجام کار است و معمولاً کارگران آن را با معنای عرفی سنوات اشتباه می گیرند. پایه سنواتی را می توان بخش حمایتی پایه حقوق نامید که معمولاً برای جبران حداقل دستمزد، به وسیله شورای عالی کار، تصویب و ابلاغ می گردد. این بخش از حقوق، در واقع قسمتی از حقوق پایه است که معمولاً با حداقل دستمزد جمع و به کارگر پرداخت می گردد؛ هرچند می توان آن را به صورت چند ماه یک بار یا سالی یکبار نیز پرداخت کرد. پایه سنوات یکی از مزایای جانبی دستمزد است و تغییر اندازه سالانه آن ارتباطی با افزایش دستمزد ندارد.

اما یکی از دغدغه های کارگران تفاوت بین قراردادهای رسمی و غیررسمی بود. بر اساس بخشنامه ای که از سوی وزارت کار در سال 92 ابلاغ شد دیگر تفاوتی بین سنوات کارگران قراردادی و رسمی نیست.

چه کارگران تسویه حساب نموده باشند و چه تسویه حساب ننموده باشند مشمول پایه سنوات می شوند. حتی اگر فاصله ای بین کارکرد آن کارگران در کارگاه وجود داشته باشد.

آن دسته از کارگاه هایی که طرح طبقه بندی مشاغل دارند بر اساس فرمول تعیین شده در بخشنامه دستمزدی وزارت کار پایه سنواتی برایشان واریز می گردد. اما آن دسته از کارگاه هایی که طرح طبق بندی مشاغل ندارند، به شرط آنکه نیروی کار دارای سابقه یک ساله در آن کارگاه باشند (دائم و موقت) مشمول حق سنوات می شوند.اما حق سنوات و یا مزایای سرانجام کار به ازای هرسال کارکرد معادل یکماه حقوق است که درسرانجام کار ویا زمان قطع همکاری به کارگران پرداخت می گردد.

اما یکی از سوالات مطرح برای کارگران بعد از افزایش مزد 1402 این است که آیا پایه سنوات سال 1402 همان مبلغ سال 1401 است؟

آرمین خوشوقتی، کارشناس قانون کار در این باره می گوید:کارگرانی که سابقه کار آنها در سال 1402 در همان کارگاه به 365روز رسیده، روزانه مبلغ 70.000 ریال دریافت خواهند کرد.

اما کارگرانی که در سال 1401 پایه سنوات دریافت می نموده اند و هنوز در همان کارگاه مشغول به کار هستند، ابتدا از 21٪ افزایش (نسبت به 70.000 ریال) برخوردار می شوند و سپس مبلغ 70.000 ریال را بشرحی که شرح داده شد، دریافت خواهند کرد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 15 اسفند 1402 بروزرسانی: 15 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15695

به "نحوه محاسبه حق سنوات کارگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه محاسبه حق سنوات کارگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید