میانگین دوره نهفتگی کووید-19 پنج روز است

به گزارش کنفرانس هکا، یک مطالعه جدید از دانشکده بهداشت عمومی جانز هاپکینز تأیید نموده است که برآوردهای اولیه حاکی از آن است که دوره نهفتگی کروناویروس جدید به طور متوسط 5.1 است.

میانگین دوره نهفتگی کووید-19 پنج روز است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از نیو اطلس، شناخت دوره انکوباسیون یا نهفتگی(incubation) یک بیماری برای کنترل شیوع آن مهم است. دوره نهفتگی، مدت زمان میان قرار دریافت در معرض ارگانیسم بیماری زا و بروز علائم در فرد میزبان است.

دوره های نهفتگی بسته به نوع بیماری، متفاوت است. به عنوان مثال، دوره انکوباسیون آنفلوانزا بین یک تا سه روز است، در حالی که سرخک بین 9 تا 12 روز قبل از بروز علائم، نهفتگی دارد.

جدیدترین مطالعه محققان، 181 مورد تائید شده مبتلا به بیماری کووید-29 را مورد آنالیز قرار داده و نتیجه گرفته است که دوره نهفتگی متوسط این بیماری 5.1 روز است.

این مطالعه همچنین نشان داد که 97.5 درصد از افراد آلوده به این ویروس طی 11.5 روز آغاز به بروز علائم می نمایند.

یادآوری این نکته حائز اهمیت است که این مطالعه به این معنا نیست که همه چیز بلافاصله پس از پنج روز کاملاً واضح باشد، بلکه در عوض به دوره قرنطینه دو هفته ای فعلی به عنوان یک زمان مطلوب برای قرنطینه کردن خود بعد از مشکوک شدن به قرار دریافت در معرض ویروس اعتبار می دهد.

رپورتاژ آگهی: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 9137

به "میانگین دوره نهفتگی کووید-19 پنج روز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میانگین دوره نهفتگی کووید-19 پنج روز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید