موتو جی پی، بانیا فاتح گرندپری اسپانیا شد، قهرمانی کوارتارارو و بازنشستگی روسی در ایستگاه پایانی

به گزارش کنفرانس هکا، فرانچسکو بانیا از تیم دوکاتی آخرین گرندپری فصل 2021 موتو جی پی را فتح کرد، اما در نهایت این فابیو کوارتارارو از تیم دوکاتی بود که قهرمان این فصل از رقابت ها شد.

موتو جی پی، بانیا فاتح گرندپری اسپانیا شد، قهرمانی کوارتارارو و بازنشستگی روسی در ایستگاه پایانی

به گزارش خبرنگاران، مسابقات موتورسواری فصل 2021 موتو جی پی از ساعت 16:30 امروز (یکشنبه - به وقت تهران) در کشور اسپانیا و در پیست ریکاردو تورمو واقع در شهر والنسیا پیگیری شد که در آخرین گرندپری فصل این فرانچسکو بانیا از تیم دوکاتی بود که پیروز شد زودتر از بقیه از خط خاتمه بگذرد و فاتح این گرندپری گردد. خورخه مارتین آلموگوئرا از تیم دوکاتی و جک میلر از تیم دوکاتی نیز به ترتیب در رده های دوم و سوم از خط خاتمه گذشتند.

در خاتمه این فصل و در جدول رانندگان، فابیو کوارتارارو فرانسوی از تیم دوکاتی با کسب 267 امتیاز قهرمان شد و فرانچسکو بانیای ایتالیایی از تیم دوکاتی با کسب 227 امتیاز رتبه دوم را به خود اختصاص داد و خوان میر از تیم سوزوکی هم با کسب 195 امتیاز سوم شد.

بعلاوه والنتینو روسی ایتالیایی پیروز ترین موتورسوار نسل خود از تیم یاماها که در این گرندپری در جایگاه دهم به کار خود خاتمه داد، پس از حضور در 432 گرندپری، کسب 115 پیروزی و 9 عنوان قهرمانی دنیا به دوران پرافتخار خود در این رشته ورزشی خاتمه داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 دی 1400 بروزرسانی: 3 دی 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 12936

به "موتو جی پی، بانیا فاتح گرندپری اسپانیا شد، قهرمانی کوارتارارو و بازنشستگی روسی در ایستگاه پایانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موتو جی پی، بانیا فاتح گرندپری اسپانیا شد، قهرمانی کوارتارارو و بازنشستگی روسی در ایستگاه پایانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید