ممنوعیت واردات 8 داروی دامپزشکی به کشور

به گزارش کنفرانس هکا، تهران (پانا) - معاون تشخیص و مدیریت درمان سازمان دامپزشکی در آمل خبر داد که واردات هشت قلم داروی دامپزشکی به کشور ممنوع شد.

ممنوعیت واردات 8 داروی دامپزشکی به کشور

خالد خداویردی، معاون تشخیص و مدیریت درمان سازمان دامپزشکی کشور در حاشیه افتتاح خط توسعه تولید مکمل های تازه دام و طیور در شرکت ارس بازار آمل گفت: واردات هشت قلم داروی دامپزشکی به کشور، شامل پنج قلم آنتی بیوتیک و سه قلم مونتی ویتامین های بخش دام و طیور و آبزیان ممنوع شد.

خالد خداویردی اضافه نمود: ممنوعیت این تعداد دارو با توجه به افزایش ظرفیت های تولید و به منظور حمایت از سرمایه گذاران داخلی در این حوزه، ممنوع اعلام شد.

وی ادامه داد: در سال های اخیر در حوزه کار های پژوهشی، تحقیقاتی و کار های دانش داروسازی در حوزه دام وطیور، صنعت داروسازی به مرحله ای قابل اتکایی رسیده است.

معاون تشخیص و مدیریت درمان سازمان دامپزشکی کشور، شمار کارخانه تولید دارو در بخش صنعت دام و طیور را حدود 73کارخانه با تولید 341قلم دارو اعلام کرد و گفت: بسیاری ازکارخانه های تولید دارو در داخل کشور به میزانی قابل توجهی رسیده که برخی تولیداتشان به خارج از کشور نیز صادر می شود.

خداویردی اضافه نمود: هم اکنون حدود 181قلم دارو تولیدی کارخانه جات داروسازی ایران درحوزه دام و طیور به 15کشور منطقه صادرات می شود.

وی با بیان اینکه اکنون در حوزه مواد بیولوژیکی در بخش دام و طیور واردت کننده هستیم گفت: تلاش های سازمان دامپزشکی با کارخانه جات تولیدی در کشور، تولید این مواد مورد نیاز در داخل هست که امیدواریم بزودی در این بخش نیز کشور از واردات بی نیاز شود.

معاون تشخیص و مدیریت درمان سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به اینکه صنعت دام و طیور و آبزیان همواره در معرض تهدید بیماری ها زمینه ای و نوظهور است گفت: در سال های اخیر با پالایش و افزایش واکسیناسیون در دام و طیور و نیز آبزیان کشور، تا حدود زیادی از کانون های سراسری بحران پیشگیری شد.

خداویردی اضافه نمود: پنج کانون بحران زا درحوزه دام و طیور در کشور رخ داد که با اقدامات سریع پیشگیرانه از مرز مشکل زا و بحران همه گیری پیشگیری شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13342

به "ممنوعیت واردات 8 داروی دامپزشکی به کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت واردات 8 داروی دامپزشکی به کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید