ممنوعیت مالیات بر انرژی خورشیدی در برزیل

به گزارش کنفرانس هکا، رییس جمهور برزیل بیان نمود قصد دارد وضع مالیات بر انرژی خورشیدی در برزیل که تجدیدپذیرها سهم رو به رشدی در تولید برق پیدا کرده اند را ممنوع کند.

ممنوعیت مالیات بر انرژی خورشیدی در برزیل

به گزارش خبرنگاران، یک هفته پس از این که رگولاتور برق برزیل (ANEEL) گفت درصدد کاهش مشوق ها برای تولید نیروی خورشیدی است، ژائیر بولسونارو، رییس جمهور برزیل، در توییتی گفت روسای پارلمانی به دنبال رای گیری برای ممنوعیت وضع مالیات روی انرژی خورشیدی هستند.

طبق گزارش شرکت BP، در سالهای اخیر رشد انرژی خورشیدی و برق آبی، افت مصرف نفت، گاز طبیعی و زغال سنگ در برزیل را جبران کرده است. برزیل در سال 2018 شاهد رشد قوی نیروهای تجدیدپذیر و هیدروپاور بوده است که سهم سوختهای غیرفسیلی در سبد انرژی این کشور را از 37 درصد در سال 2017 به 39 درصد در سال 2018 رساند.

طبق پیش بینی شرکت BP، سهم سوختهای غیرفسیلی شامل انرژی تجدیدپذیر، هیدروپاور و انرژی هسته ای در سبد انرژی برزیل از 43 درصد در سال 2017 به حدود 50 درصد در سال 2040 رشد خواهد کرد. سهم تجدیدپذیرها در سبد انرژی این کشور در سال 2040 دو برابر افزایش پیدا کرده و به یک سوم می رسد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، برزیل علاوه بر این که با تولید بیش از سه میلیون بشکه در روز نفت، یک تولیدکننده بزرگ نفت به شمار می رود همچنین تولیدکننده بزرگ سوختهای زیستی و دومین تولیدکننده بزرگ اتانول در جهان پس از آمریکا است.

طبق گزارش آژانس بین المللی انرژی (IEA)، نیروگاههای برق آبی بزرگ حدود 80 درصد از تولید برق برزیل را تشکیل می دهند که این امر سیستم برق داخلی این کشور را انعطاف پذیر ساخته است.

همچنین بر اساس خبر جداگانه دیگری که از سوی رویترز منتشر شد، دولت برزیل سرگرم کار روی سیاستی برای تعدیل تاثیر افزایش قیمت های بین المللی نفت روی بازار داخلی است.

بنتو آلبوکرک، وزیر معادن و انرژی برزیل بدون توضیح چندانی، گفته است دولت یارانه ایجاد نخواهد کرد بلکه به دنبال ایجاد مکانیزمی برای جبران افزایش قیمتهای سوخت است. وی در ادامه اضافه کرد: رییس جمهور این موضوع را روشن کرده که در قیمت گذاری شرکت نفتی پتروبراس در بازار داخلی نمی خواهد دخالت کند.

قیمت گذاری سوخت موضوع جنجالی برای شرکت پتروبراس است که در سالهای اخیر در نتیجه مداخلات دولت در این شرکت برای پایین نگه داشتن قیمتها و کنترل تورم، متحمل ضرر سنگینی شده است.

آیان کتاب: مجموعه ای از بهترین کتاب های دنیا را در این مجموعه بخوانید

دبی: دبی: زیباترین شهر حاشیه خلیج فارس و امارات

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8182

به "ممنوعیت مالیات بر انرژی خورشیدی در برزیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت مالیات بر انرژی خورشیدی در برزیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید