مقاله: کلیسای قلب مقدس پاریس (فرانسه)

به گزارش کنفرانس هکا، مون مارتر یکی از منطقه ها تپه ای پاریس محسوب می گردد و گردشگرانی که توانایی بالا رفتن از تپه را ندارند می توانند:

مقاله: کلیسای قلب مقدس پاریس (فرانسه)

کلیسای قلب مقدس در منطقه هجده پاریس، بر غرب ایستگاه Gare de Nord و شمال سالن Opera Garnier واقع شده است. نزدیک ترین ایستگاه مترو به محل کلیسا Anvers واقع بر خط دو است. از محل این ایستگاه می توان با دو یا سه دقیقه پیاده روی خیابان Steinkerque را به سمت تپه مون مارتر پیمود.

سقف داخلی کلیسای قلب مقدس از بزرگترین ابعاد موزائیک کاری در فرانسه برخوردار است و معماری آن بیشتر به تاج محل شباهت دارد تا کلیسای نوتردام که در همسایگی آن واقع شده است. از شاخص ترین جاذبه های این مجموعه می توان به چشم اندازهای خیره کننده شهر پاریس از فراز گنبد آن اشاره کرد. در هوای صاف می توان از این محل کلیسای نوتردام، مرکز ملی هنر و فرهنگ ژرژ پمپیدو و سالن اپرا را نظاره کرد. ورودی گنبد در خارج از کلیسا، بر سمت چپ آن قرار گرفته است و جهت دسترسی به آن باید 300 پله را پیمود. علاوه بر آن تراس و پیاده راه کلیسا هم دیدی پانورامایی به منظره ها اطراف را بدست خواهند داد. گفتنی است که ورود به داخل کلیسا رایگان است، اما جهت ورود به گورستان زیر زمینی و رفتن به بالای گنبد باید هزینه ای را پرداخت نمایید.

منبع مقاله: کلیسای قلب مقدس پاریس (فرانسه)

انتشار: 10 بهمن 1400 بروزرسانی: 10 بهمن 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 12979

به "مقاله: کلیسای قلب مقدس پاریس (فرانسه)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: کلیسای قلب مقدس پاریس (فرانسه)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید