مقاله: مجموعه باستانی چیچن ایتزا مکزیک (Chichen Itza)

به گزارش کنفرانس هکا، زمین بازی (برای انجام بازی tlachtli [به زبان مایایی: pok-ta-pok]) 545 فوت (166 متر) طول و 223 فوت (68 متر) عرض دارد و بزرگترین زمین بازی در آمریکای لاتین به شمار می­رود. شش نقش برجسته بر روی دیوار های زمین حک شده و ظاهراً برنده­های این بازی را نشان می­دهد که سر بریده عضوی از تیم بازنده را در دست دارند. در سکوی بالایی در یک انتهای زمین معبد پلنگ ها واقع شده است. داخل آن یک نقاشی دیواری وجود دارد که جنگجویان را در حال محاصره یک روستا نشان می­دهد. با ایستادن روی سکوی شمالی زمین بازی، می­توان صدای زمزمه را از فاصله 150 فوت (46 متر) شنید.

مقاله: مجموعه باستانی چیچن ایتزا مکزیک (Chichen Itza)

یک سنت افسانه ای در چیچن فرقه Cenote بود، درباره فداکاری انسان برای خدای باران، Chaac، که در آن قربانیان به همراه تزئینات طلا و یشم و اشیاء با ارزش به داخل چاه بزرگ شهر (در شمالی ترین قسمت خرابه) انداخته می­شدند. در سال 1904 ادوارد هربرت تامپسون، یک آمریکایی که کل منطقه را خریداری کرده بود، شروع به لایروبی Cenote کرد. با کشف اسکلت و اجساد قربانی­ها، معلوم شد افسانه­ها حقیقت داشته اند.

چیچن ایتزا که مدت زیادی متروکه بود، برای مایاها مقدس باقی ماند. حفاری­ها در قرن نوزدهم آغاز شد و این مکان به یکی از مراکز اصلی باستان شناسی مکزیک تبدیل شد.

در هر صورت، همین مهاجمان بناهای بزرگی مانند El Castillo (قلعه) را بنا کردند. این قلعه، هرمی به ارتفاع 79 فوت (24 متر) است که بر فراز میدان اصلی قرار گرفته است. ال کاستیلو چهار وجه دارد، هر کدام 91 پله دارند و همگی در یک جهت اصلی قرار گرفته اند. پله ای روی سکوی بالایی قرار دارد، در مجموع 365 پله که برابر تعداد روزهای سال شمسی هستند. طی فصل­های بهار و پاییز، سایه هایی که هنگام غروب خورشید تشکیل می­شوند، به شکل مار در لبه پله­ها ظاهر می­شود. حکاکی یک مار بزرگ پر نقش و نگار در بالای هرم نماد Quetzalcóatl (معروف به مایا به نام Kukulcán)، یکی از خدایان بزرگ پانتئون باستان مکزیکی-امریکایی است. در کاوش­های هرم نه سکویی، یک سازه به شکل پلنگ خالدار قرمز رنگ با خال­هایی از سنگ یشم یافت شده است.

منبع مقاله: مجموعه باستانی چیچن ایتزا مکزیک (Chichen Itza)

انتشار: 8 دی 1400 بروزرسانی: 8 دی 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 12942

به "مقاله: مجموعه باستانی چیچن ایتزا مکزیک (Chichen Itza)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: مجموعه باستانی چیچن ایتزا مکزیک (Chichen Itza)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید