معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی در نشست با انجمن بانوان فعال در حوزه گردشگری و صنایع دستی: انجمن های فعال در حوزه مأموریت های سازمان میراث فرهنگی به طور کامل حمایت می شوند

به گزارش کنفرانس هکا، نشست معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تعدادی از مدیران انجمن های بانوان فعال در حوزه گردشگری و صنایع دستی، امروز چهارشنبه 12 دی برگزار گردید.

معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی در نشست با انجمن بانوان فعال در حوزه گردشگری و صنایع دستی: انجمن های فعال در حوزه مأموریت های سازمان میراث فرهنگی به طور کامل حمایت می شوند

در این نشست تعدادی از مدیران انجمن های بانوان فعال در حوزه صنایع دستی و گردشگری به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند و راهکارهای تقویت همکاری بین سازمان میراث فرهنگی و سازمان های مردم نهاد در حضور حسین اربابی معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آنالیز شد.

معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی در این نشست با اشاره به توانمندی های بانوان گفت: جامعه بانوان ما در حال حاضر توانمندتر از هر زمان دیگری است.

او با اشاره به نقش و صندلی بانوان در حوزه مأموریت ها و فعالیت های تخصصی سازمان میراث فرهنگی گفت: در حوزه فعالیت های تخصصی سازمان میراث فرهنگی بانوان نقش فعالی دارند و به عنوان مثال در عرصه صنایع دستی 70 درصد فعالان این حوزه را بانوان تشکیل می دهند.

اربابی گفت: عدم وابستگی سازمان های مردم نهاد به یاری های دولتی نقطه قوت آن ها است چرا که بروکراسی اداری باعث می گردد تا کارها کند پیش رود، لذا انجمن ها و سازمان های مردم نهاد بدون وابستگی به یاری های دولتی و به صورت داوطلبانه و از روی عشق و علاقه به فعالیت می پردازند و خیلی وقت ها هم پیروز هستند.

معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اضافه کرد: به جرات می توان گفت که تمام فعالیت های مرتبط با حوزه گردشگری و صنایع دستی توسط بخش خصوصی انجام می گردد از این رو این یک فرصت برای انجمن ها و سازمان های مردم نهاد است که می توانند نقش پل ارتباطی بین بخش دولتی و بخش خصوصی را ایفا نمایند.

او با بیان این که دولت نقش سیاستگذاری و حمایتی دارد گفت: فعالیت انجمن های فعال در حوزه صنایع دستی و گردشگری از سوی سازمان میراث فرهنگی حمایت می گردد و تمام حمایت هایی که ضروری است را از انجمن ها به عمل خواهیم آورد.

اربابی در ادامه به نقش انجمن ها و سازمان های مردم نهاد در فعالیت های مختلف اشاره نمود و اضافه کرد: فعالیت شما انجمن ها مصداق کامل تحقق جامعه مدنی است.

او در ادامه با اشاره به برنامه های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای حمایت از انجمن های مردم نهاد گفت: بر اساس برنامه ریزی ها قصد داریم انجمن های مردم نهاد مادر را شناسایی کنیم ضمن این که در فراخوانی که به زودی اعلام خواهد شد، نسبت به شناسایی و انتخاب انجمن های فعال در حوزه مأموریت ها و فعالیت های تخصصی سازمان میراث فرهنگی اقدام خواهیم کرد تا با یاری آن ها بتوانیم این مأموریت ها را به خوبی پیش ببریم.

اربابی در انتها صحبت های خود خاطر نشان کرد: اعتقاد داریم که سمن ها و سازمان های مردم نهاد می توانند به خوبی راستا تکامل را طی نمایند، از این رو به طور کامل از آن ها حمایت خواهیم کرد.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: سازمان میراث فرهنگی
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 5187

به "معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی در نشست با انجمن بانوان فعال در حوزه گردشگری و صنایع دستی: انجمن های فعال در حوزه مأموریت های سازمان میراث فرهنگی به طور کامل حمایت می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی در نشست با انجمن بانوان فعال در حوزه گردشگری و صنایع دستی: انجمن های فعال در حوزه مأموریت های سازمان میراث فرهنگی به طور کامل حمایت می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید