مسجدجامعی: شهرداری گزارش حریق میدان حسن آباد را ارایه دهد

به گزارش کنفرانس هکا، عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران از شهرداری تهران خواست که گزارشی در خصوص حریق میدان حسن آباد و ابهامات آن به مردم و اعضای شورا ارائه دهد.

مسجدجامعی: شهرداری گزارش حریق میدان حسن آباد را ارایه دهد

به گزارش خبرنگاران، احمد مسجدجامعی در تذکر پیش از دستور خود در جلسه امروز شورای شهر تهران، با بیان اینکه از اقبال افکار عمو می نسبت به خاطره جمعی میدان حسن آباد که بسیار ارزشمند است، تشکر می کنم، گفت: به نظر می رسد با توجه به وسعت اثرگذاری حریق در میدان حسن آباد، شهرداری می بایست گزارشی را به افکار عمومی بدهد.

وی با طرح این سوال که چرا میدانی که دیوار به دیوار ایستگاه آتش نشانی است، آتش نشانان دیر آگاه شدند، گفت: در حالی که انتظار می رفت آتش نشانان زودتر به محل حادثه برسند.

وی اضافه کرد: اینکه یک ساختمان تاریخی سیستم اطفای حریق نداشته، جای سوال است. همچنین باخبر شدیم که شهردار تهران دستور دادند که میدان حسن آباد بازسازی گردد، اما باید علاوه بر جداره این میدان، اقدامات جدی تری در مورد این میدان انجام گردد.

وی با بیان اینکه این بنا تنها میدان باقی مانده از معماری رنسانس است، گفت: یک بنای 90 ساله که بسیار محکم است، چرا که در حریق، گنبدهای آهنی آن سوخته اما هنوز بنا سر پا است.

وی با بیان اینکه مداخله در میدان حسن آباد پس از حریق تنها نباید در جداره خلاصه گردد، گفت: این بنا بسیار مهم است و در اطراف آن قبرستان مشروطه خواستار واقع شده است و پیشنهاد می گردد کاربری جدیدی برای این میدان در نظر گرفته گردد و شاید بهتر باشد طبقه بالای این میدان به موزه میدان حسن آباد تبدیل گردد.

مسجدجامعی با بیان اینکه قبل از عمل باید فکر کنیم که چه ظرفیت هایی باید به این میدان اضافه گردد، گفت: نباید تنها به جداره این میدان توجه گردد بلکه باید به محتوای آن نیز ورود کنیم.

pariha.ir: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

kalarena.com: کالارنا: مقایسه و نقد کالاهای دیجیتالی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 4304

به "مسجدجامعی: شهرداری گزارش حریق میدان حسن آباد را ارایه دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسجدجامعی: شهرداری گزارش حریق میدان حسن آباد را ارایه دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید