مسئولین و مردم اهمیت میزان مشارکت در انتخابات را درک کنند

به گزارش کنفرانس هکا، یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت چگونگی بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات مجلس در میزان مشارکت مردم ابراز امیدواری کرد که مسئولین نظارتی و اجرایی و مردم و کاندیداها اهمیت میزان مشارکت را درک کنند.

مسئولین و مردم اهمیت میزان مشارکت در انتخابات را درک کنند

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: چند فاکتور بر این که ترکیب مجلس آینده و نحوه رقابت های انتخاباتی چه باشد موثر است. اولا میزان مشارکت مردم؛ که با توجه به مسائل عدیده اقتصادی و نارضایتی هایی که در جامعه هست باید راهکاری پیدا کرد.

وی معتقد است: وقتی میزان مشارکت پایین بیاید از بخش هایی که متمایل به اصلاحات هستند کم می شود و در چنین مواقعی طیف های اصولگرا حضور پررنگ تری پای صندوق دارند و این می تواند یک زمینه سازی برای رای آوری بیشتر نیروهای اصولگرا باشد.

این عضو فراکسیون امید مجلس اضافه کرد: از سوی دیگر به نظرم مستقلین در انتخابات پیش رو می توانند رای قابل توجهی جمع کنند؛ زیرا مردم به هر حال به نوعی به هر دو جناح سیاسی بدبینی هایی دارند و ناکارآمدی را در برنامه های هر دو جناح می بینند، از اصلاح طلبان به تازگی بریده اند و از اصولگرایان هم سال هاست که بریدند.

کننده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس اضافه کرد: جدای از میزان مشارکت، ترکیب جریانات حاضر در رقابت ها بستگی به این دارد که چه افرادی تایید صلاحیت شوند، آیا این افراد مقبولیت عام داشته باشند؟ مردم به آن ها اعتماد دارند؟ آیا توانایی حضور در عرصه انتخابات و طی کردن مراحل تبیینی، تحلیلی و تهییجی انتخابات را دارند؟ آیا مردم به برنامه و گذشته آن ها اعتماد دارند یا نه؟ این فاکتورها در میزان مشارکت و ترکیب مجلس آینده موثر است.

رحیمی جهان آبادی با اشاره به اهمیت مراحل بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات مجلس آینده یادآور شد: اینکه از فیلترهای هیئت اجرایی و نظارت چه کسانی خارج می شوند؟ آیا نظارت ها به گونه ای است که طیف های مختلف و افراد با سلایق مختلف در انتخابات حضور پیدا کنند یا یک سلیقه خاص دستش باز گذاشته می شود؟ اینها نکاتی که روی میزان مشارکت اثرگذار است.

این کننده اصلاح طلب مجلس با اشاره به تاثیر میزان مشارکت مردم بر تحریم ها و مذاکرات بین المللی گفت:اگر میزان مشارکت بالا باشد اثرات منفی که تحولات آبان 98 داشت از بین می رود و این پشتوانه عظیم مردمی به داد کشور می رسد؛ هم در تحریم فشار روی ما کم می شود و هم در مذاکرات وضع بهتری پیدا می کنیم. امیدواریم هم مسئولین نظارتی و اجرایی و هم مردم و کاندیداها اهمیت میزان مشارکت را درک کنند و کشور را یاری کنند تا از این بحران سخت عبور کنیم.

آیان کتاب: مجموعه ای از بهترین کتاب های دنیا را در این مجموعه بخوانید

دبی: دبی: زیباترین شهر حاشیه خلیج فارس و امارات

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7811

به "مسئولین و مردم اهمیت میزان مشارکت در انتخابات را درک کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسئولین و مردم اهمیت میزان مشارکت در انتخابات را درک کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید