مسئولیت اول مجیدی؛ استقلال هنوز در اجرای دفاع 3 نفره کار دارد

به گزارش کنفرانس هکا، فرهاد مجیدی باید از روز اول کارش در استقلال روی سیستم 2-5-3 مطالعه بیشتری می کرد، باید نحوه اجرا را بیشتر کشف می کرد و با نکته سنجی اشتباهات دفاعی را می شناخت. هنوز هم دیر نشده. فرهاد اگر قصد ادامه با این سیستم را دارد، باید با شناخت بیشتری از ریزه کاری ها پیش برود.

مسئولیت اول مجیدی؛ استقلال هنوز در اجرای دفاع 3 نفره کار دارد

استقلال در دوره آندره آ استراماچونی هم نتوانست مسائل دفاعی خود را رفع کند. استراماچونی دفاع 3 نفره را اجرا کرد، از مزایای این سیستم در حمله بهره مند شد اما تیمش هنوز کار داشت تا در دفاع نیز مجری خوبی برای سیستم خود باشد.

به گزارش ایلنا، استراماچونی رفت و فرهاد مجیدی همان سیستم را ادامه داد اما او باید بتواند سیستم را در تیم بهتر اجرا کند، مسائل دفاعی را رفع کند و البته پیش از هر چیز باید شناخت کافی از سیستم داشته باشد.

فرهاد مجیدی باید از روز اول کارش در استقلال روی سیستم 2-5-3 مطالعه بیشتری می کرد، باید نحوه اجرا را بیشتر کشف می کرد و با نکته سنجی اشتباهات دفاعی را می شناخت. هنوز هم دیر نشده. فرهاد اگر قصد ادامه با این سیستم را دارد، باید با شناخت بیشتری از ریزه کاری ها پیش برود.

استقلال مقابل الاهلی غایبان پرشماری داشت. بی شک سخت است که یک تیم را در غیاب آن همه بازیکن مؤثر در زمین بچینید اما مسائل دفاعی استقلال به غیبت بازیکنان مربوط نیست و باید درباره اش تدبیرهای بهتری انتخاب گردد.

فرهاد مجیدی می توانست حتی برنده بازی مقابل الاهلی باشد. داور کره ای اگر آن اشتباهات بزرگ را مرتکب نمی شد، چه بسا استقلال با 3 امتیاز از کویت به تهران برمی گشت اما استقلال حتی در صورت پیروزی هم باید درباره خط دفاع خود سؤالات بسیاری را مطرح کند و بعد برای آنها پاسخ پیدا کند.

استقلال در دوره مربیگری استراماچونی هم ترکیب اصلی خط دفاعش را نشناخت و همواره دچار تغییر در دفاع می شد. هفته هایی بودند که قدرت هجومی استقلال، ضعف های دفاع را پنهان می کرد. در دوره مربیگری فرهاد نیز گاهی با قدرت هجومی، ضعف های دفاعی را فراموش می کردیم اما همواره اینطور نیست و مثل بازی با الاهلی، وقتی علی کریمی در خط میانی نیست، وقتی قائدی و دیاباته حریف را با فشار روبرو نمی نمایند، آنگاه دفاع استقلال بیشتر محک می خورد. استقلال دروازه بانی ندارد که فرشته نجات خط دفاع باشد. حسینی دروازه بان قابل اعتمادی است اما نه در آن اندازه که مثل فرشته نجات تمام اشتباهات دفاع را پوشش دهد.

استقلال شاید هفته های آینده را نیز بدون بازیکنان کلیدی خود بازی کند و مسائل دفاعی می تواند برای این تیم دردسرساز گردد. مجیدی حتماً شب بازی با الاهلی این هشدار را بیشتر از همواره دریافت نموده و شاید در تمرینات روزهای آینده تمرکزش روی دفاع باشد. این یک آزمون تازه برای مربیگری فرهاد است تا ببینیم او در ساختن خط دفاع تیمش چه واکنشی خواهد داشت و با چه کیفیتی دفاع 3 نفره را اجرا خواهد نمود.

فرهاد مجیدی ساختمان یک سیستم را از استراماچونی تحویل گرفته اما این ساختمان هنوز کار دارد و هنوز باید برای تکمیلش کارهایی کرد که اسمش مربیگری است، کاری که فرهاد مجیدی مسئولیتش را پذیرفته و در شروع راه توقعات از او کم و کوچک نیستند.

رپورتاژ آگهی: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: عصر ایران
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8681

به "مسئولیت اول مجیدی؛ استقلال هنوز در اجرای دفاع 3 نفره کار دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسئولیت اول مجیدی؛ استقلال هنوز در اجرای دفاع 3 نفره کار دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید