بازسازی خانه دکتر حسابی در منطقه 12 تهران در دستور کار نهاده شد

به گزارش کنفرانس هکا، ایسنا/ براساس آخرین گزارش های منتشر شده، بازسازی خانه دکتر حسابی در منطقه 12 تهران در دستور کار نهاده شد.

بازسازی خانه دکتر حسابی در منطقه 12 تهران در دستور کار نهاده شد

وحیدرضا انارکی محمدی با اشاره به اقدامات اجرایی این طرح گفت: برطرف نواقص، بازسازی و بهسازی اجزای خانه دکتر حسابی به منظور افزایش چشم اندازهای بصری، حفظ آثار ملی، هویت و اماکن تاریخی از اقدامات اجرایی این طرح است.

شهردار منطقه 12 در ادامه با تأکید بر اهمیت افزایش سرانه فضای سبز در منطقه و بهره مندی شهروندان از آن اظهار کرد: در راستای بهسازی فضای 1200 متر مربعی بوستان دکتر حسابی، کف سازی این بوستان به متراژ 500 متر مربع و جدول کاری آن به متراژ 200 متر طول به همت معاونت فنی و عمران منطقه 12 اجرایی شده است.

انارکی محمدی اضافه نمود: احداث 2 چشمه سرویس بهداشتی، اتاق نگهبانی و تعبیه پایه چراغ در بوستان دکتر حسابی از دیگر اقدامات صورت گرفته مدیریت شهری در راستای آماده سازی و بهسازی این بوستان است.

وی اظهار کرد: معاونت فنی و عمران منطقه با تخریب 118 مترمکعب بتن کفسازی، خاکبرداری و بارگیری نخاله اقدام به آبپاشی و کوبیدن 541 متر مربع و سپس بتن ریزی و شفته ریزی محوطه بیرونی عمارت دکتر حسابی را بازسازی و بهسازی کرد.

شهردار منطقه 12 بعلاوه با اشاره به اینکه عمارت داخلی این بوستان با کاربری کلینیک گل و گیاه مشغول به کار است، گفت: با آنالیز های صورت گرفته به وسیله کارشناسان عمران و بافت تاریخی امکان وجود بنای تاریخی در زیرزمین عمارت وجود دارد که خاک برداری آن نیز در دستور کار قرار گرفته است.

منبع: همگردی
انتشار: 19 اسفند 1402 بروزرسانی: 19 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15842

به "بازسازی خانه دکتر حسابی در منطقه 12 تهران در دستور کار نهاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی خانه دکتر حسابی در منطقه 12 تهران در دستور کار نهاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید