مرغداری های راکد استان بوشهر تسهیلات کم بهره دریافت می نمایند

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران، عبدالکریم گراوند ظهر چهارشنبه در نشست کارگروه برطرف موانع فراوری استان بوشهر با تاکید بر لزوم کوشش و فعالیت مستمر بانک ها و دستگاه های اجرایی برای گره گشایی از مسائل واحدهای فراوریی گفت: برطرف مسائل واحدهای فراوریی و افزایش ظرفیت این واحدها بدون تردید منجر به بهبود وضعیت اشتغال می گردد.

مرغداری های راکد استان بوشهر تسهیلات کم بهره دریافت می نمایند

وی اضافه نمود: در مرحله نخست بیش از 132 میلیارد تومان تسهیلات در حوزه برطرف موانع فراوری پرداخت شده که بیشتر از سهمیه تخصیص داده شده به استان است و امیدواریم با همکاری بانک ها، مرحله دوم این تسهیلات نیز پرداخت گردد.

استاندار بوشهر خاطر نشان کرد: باید مسائل واحدهای فراوریی در حوزه های بیمه ای، مواد اولیه، سرمایه در گردش، مالیات، مسائل زیرساختی و ... آنالیز و راهکارهای موجود ارائه و اجرایی گردد تا در کمترین زمان ممکن شاهد بهبود وضعیت واحدهای فراوریی باشیم.

گراوند توضیح داد: در برخی از بانک ها، روند انعقاد قرارداد با متقاضیان و همچنین روند پرداخت تسهیلات کند است که باید شتاب بیشتری داده گردد.

استاندار بوشهر گفت: مدیران باید از اختیارات قانونی خود برای تسریع در کار مردم و گره گشایی از مسائل بهره ببرند.

گراوند همچنین با تقدیر از مدیران بانک سینا در پرداخت تسهیلات عشایری و روستایی اضافه نمود: بانک سینا بیش از 400 میلیارد ریال سهمیه داشت که به صورت 100 درصد این تسهیلات برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری پرداخت شده است.

وی همچنین از تصویب 100 میلیارد ریال تسهیلات کم بهره برای مرغداری های راکد استان اطلاع داد و ابراز داشت: با موافقت جناب سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان و جانبازان کشور مبلغ 100 میلیارد ریال تسهیلات به صورت سرمایه در گردش برای 50 واحد مرغداری استان که راکد هستند در نظر گرفته شده که بانک سینا این میزان تسهیلات کم بهره را پرداخت می نماید.

گراوند بیان نمود: سازمان جهاد کشاورزی استان و تعاونی مرغداران استان برای تسریع در پرداخت این تسهیلات با بانک سینا مذاکره و همکاری نمایند.

در این نشست تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی و مدیران بانک ها نیز گزارشی از روند پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و واحدهای فراوریی ارائه کردند.

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

tafreh.ir: طفره: تارنمای خبری تحلیلی

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 1096

به "مرغداری های راکد استان بوشهر تسهیلات کم بهره دریافت می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرغداری های راکد استان بوشهر تسهیلات کم بهره دریافت می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید