مرد نقره ای سلیقه هیات انتخاب جشنواره فیلم فجر نبود، هنرمند رهبر جامعه نیست

به گزارش کنفرانس هکا، کارگردان فیلم مرد نقره ای گفت: اصلا از اینکه فیلمم به جشنواره فیلم فجر نیامد ناراحت نیستم، بلکه اگر توسط این هیات انتخاب، به جشنواره راه پیدا میکرد، ناراحت میشدم.

مرد نقره ای سلیقه هیات انتخاب جشنواره فیلم فجر نبود، هنرمند رهبر جامعه نیست

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، محمدحسین لطیفی، کارگردان فیلم مرد نقره ای در حاشیه رونمایی از این فیلم که شب گذشته در فرهنگسرای ارسباران برگزار گردید، در مصاحبه با خبرنامه دانشجویان ایران درباره چرایی عدم حضور این فیلم در جشنواره فیلم فجر گفت: این مسئله را باید از هیات انتخاب پرسید؛ البته بعد از اختتامیه این موضوع را از یکی از اعضا پرسیدم، عنوان کردند، فیلم سلیقه هیات انتخاب نبود! البته عنوان کردم که نمی توانم بفهمم سلیقه هیات انتخاب نبود، به چه معناست.

وی ادامه داد: گاهی می گویند سلیقه هیات داوری نبود که البته یک فیلم باید استانداردهای لازم را دشته باشد و بعد در سلیقه داوران باشد یا نه، اما برای شرکت و سا عدم شرکت فیلمی در جشنواره فجر بر اساس ضوابط و آیین نامه ها عمل می گردد نه سلیقه هیات انتخاب.

لطیفی با بیان اینکه برای اولین بار بود که سلیقه هیات انتخاب نبود را می شنیدم، گفت:از یک طرف هم اصلا ناراحت نیستم چرا که این هیات انتخاب اگر قرار بود انتخاب کند، من باید ناراحت می شدم.

لطیفی درباره تحریم جشنواره توسط بعضی هنرمندان و حواشی پیرامون آن گفت: در برهه ای یکی از معاونین یکی از روسای جمهور کشورمان در مجلسی حضور داشت و من نیز آنجا بودم او گفت با هم وارد مصاحبه شویم بنده در جواب به او گفتم ما هیچ مصاحبهیی نداریم و وقتی چرایی این مسئله را پرسید گفتم سیاست آمده است که انسان ها را خراب کند اما هنر امده است که انسان بسازد، با این شرایط ما با هم چه مصاحبهیی داریم؟

کارگردان مرد نقره ای توضیح داد: زمانی که هنرمند بخواهد سیاسی گردد شبیه به آن است که پشت تریلی بنشیند در حالیکه حتی نمی تواند دوچرخه سواری کند! قطعا در این شرایط چه زمانی که نسبت به مسئله ای موضع بگیرد، خطا نموده و چه زمانی که هیچ موضعی را نداشته باشد، باز هم اشتباه نموده است.

لطیفی با تاکید بر اینکه هنرمند تنها می تواند در راستای مسائل اجتماعی اش نظر بدهد، اضافه کرد: او می تواند بگوید با مسئله ای مانند گرانی شیر مخالف و یا با آن اتفاق اجتماعی موافق است و دعوت از اجتماع توسط هنرمندان کار اشتباهی به شمار می رود.

او گفت: هنرمند رهبر جامعه نیست در حالی که بعضی هنرمندان اینطور تصور می نمایندکه چون صفحه اینستاگرام شان یک میلیون بازدیدنماینده دارد، می توانند دست به چنین کاری بزنند. فیلمسازان و سلبریتی ها باورشان شده که فرد مهمی در جامعه هستند، در حالی که اصلا اینگونه نیست و ما نیز مانند مردم هستیم و همان میزان که یک راننده تاکسی حق دارد بگوید مخالف فلان مسئله است، ما نیز می توانم بگویم مخالف و یا موافق هست.

کارگردان مرد نقره ای اضافه کرد در انتخابات ریاست جمهوری قبلی دیدیم که عده ای از هنرمندان می گفتند به فلان کاندیدا رای دهید و بسیاری از هنرمندانی که طی 2 و 3 ماه گذشته دوباره وارد میدان شدند در اصل میخواستند برای خودشان محبوبیت بخرند چرا که آنها همان هایی بودند که مردم نسبت به آنها معترض هستند که چرا در زمان انتخابات تبلیغ فلان کاندیداها را کردند و در اصل می خواستند گناه خودشان را پاک نمایند.

لطیفی با بیان اینکه به هیچ کس بی احترامی نمی کنم، خاطر نشان کرد: اما یادمان باشد که ما رهبر جامعه نیستیم و رهبر فکری کشور نیستیم بلکه تنها هنرمندانی هستیم که یا فیلم می سازیم و یا در فیلم ها بازی می کنیم.

منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

مجله آزات وب: مجله آموزشی توسعه اسکریپت های تحت وب

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8579

به "مرد نقره ای سلیقه هیات انتخاب جشنواره فیلم فجر نبود، هنرمند رهبر جامعه نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرد نقره ای سلیقه هیات انتخاب جشنواره فیلم فجر نبود، هنرمند رهبر جامعه نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید