مردم لیبی خواهان حذف سیاسی وابستگان قذافی شدند

به گزارش کنفرانس هکا، خبرنگاران : شماری از معترضان لیبیایی سه شنبه شب با محاصره ساختمان مجلس این کشور خواستار تصویب قانون عزل سیاسی شخصیت های مرتبط با رژیم قذافی، شدند.

مردم لیبی خواهان حذف سیاسی وابستگان قذافی شدند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روسیا الیوم، مقامات لیبی روز سه شنبه (5 مارس) اعلام کردند، شماری از معترضان که خواستار ممنوعیت ادامه فعالیت سیاسی شخصیت هایی که با رژیم معمر قذافی همکاری داشتند، هستند با محاصره ساختمان کنگره ملی، مانع از خروج بیش از 100 نماینده از جلسات شدند.

علی زیدان، نخست وزیر لیبی در گفت وگو تلویزیونی گفت، حدود 300 معترض در مقابل ساختمانی در حومه طرابلس تجمع نموده بودند تا به اعضای کنگره به منظور تصویب لایحه قانون عزل سیاسی فشار آورند.

طبق این گزارش، نمایندگان لیبی در نشست روز گذشته قرار بود لایحه پیشنهادی ممنوعیت ادامه فعالیت های سیاسی شخصیت های مرتبط با رژیم قذافی را تصویب نمایند. بر اساس این لایحه که در ماه دسامبر گذشته مطرح شده است، مقامات نظام سابق لیبی از فعالیت سیاسی محروم می شوند.

وزیر خارجه لیبی با بیان اینکه معترضان مانع خروج اعضای کنگره ملی از ساختمان شدند، اضافه کرد، به نیروهای امنیتی دستور داده شد منطقه را محاصره نمایند بدون آنکه علیه معترضان از خشونت استفاده نمایند.

بعد از چند ساعت عبدالرحمن الشاطر، یکی از اعضای کنگره گفت، معترضان به قانون گذاران که حدود 100 نفر بودند اجازه خروج از محل نشست را دادند.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8736

به "مردم لیبی خواهان حذف سیاسی وابستگان قذافی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم لیبی خواهان حذف سیاسی وابستگان قذافی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید