مدیرروستا: جدایی دو بازیکن تأثیری روی استقلال نخواهد داشت، دربی کیفیت واقعی تیم ها را نشان نمی دهد

به گزارش کنفرانس هکا، کارشناس فوتبال کشورمان اعتقاد دارد که دربی تهران، نشان دهنده کیفیت واقعی پرسپولیس و استقلال نیست.

مدیرروستا: جدایی دو بازیکن تأثیری روی استقلال نخواهد داشت، دربی کیفیت واقعی تیم ها را نشان نمی دهد

علی اصغر مدیرروستا در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در مورد هفته های به جامانده لیگ برتر که با رقابت استقلال و پرسپولیس برای قهرمانی دنبال می گردد و سپاهان به نوعی از این معادله خارج شده است، گفت: ابتدای فصل فکر نمی کردم سپاهان اینگونه از کورس قهرمانی کنار برود. با آغاز خوبی که سپاهان داشت، فکر می کردم این تیم تا انتها فصل مدعی باقی بماند، اما رفته رفته نتوانست نتایج لازم را بگیرد.

وی اضافه نمود: در سال های اخیر همواره می دیدیم که سه چهار تیم درگیر رقابت برای قهرمانی هستند و فاصله کمی بین رقبا وجود داشت، اما این فصل فاصله میان استقلال و پرسپولیس با سایر تیم ها زیاد شده و به نوعی رقابت دو قطبی است. تا به امروز هم که امتیازهای گل گهر برنگشته و با این فرایند فقط استقلال و پرسپولیس مدعی قهرمانی هستند. شرایط دو تیم به گونه ای است که جای لغزش ندارند و هر کدام نتواند خوب امتیاز بگیرد، از کورس جا می ماند. بازی های به جامانده نقش مهمی در قهرمانی دو تیم دارد، به خصوص دربی که امتیازش هم در جدول با بازی مستقیم محاسبه می گردد و می توان گفت این ملاقات شش امتیازی است و پیروزی در این بازی، به قهرمانی یکی از دو تیم یاری خواهد نمود.

کارشناس فوتبال کشورمان در مورد اینکه آیا رقابت برای قهرمانی می تواند به بالا رفتن کیفیت دربی پیش رو یاری کند، گفت: کیفیت فنی و تاکتیکی دربی های اخیر پایین آمده است. در حالی که ما همواره دنبال این هستیم که دربی ایران همچون دربی های سایر کشورهای صاحب سبک فوتبال، زیبا باشد و یک فوتبال عالی را از دو تیم ببینیم، اما دربی ما اینطور نبوده و کیفیت آن پایین است. علت آن هم این بوده که دو تیم همواره در فکر شان نباختن است و این موضوع باعث می گردد که دنبال کیفیت بالا نباشند.

مدیرروستا با توجه به حساسیت دربی روز 26 اسفند مرکز گفت: استقلال و پرسپولیس حاضرند قهرمانی را از دست بدهند، اما دربی را از دست ندهند و شاید همین مسئله باعث افت کیفیت دربی گردد. چون این بار رقابت برای قهرمانی هم وجود دارد و یکی از دو تیم می خواهد برنده باشد، شاید از نظر کیفیتی بهتر گردد، اما باز هم فکر می کنم دربی کیفیت اصلی دو تیم را نشان ندهد. با این حال باید کوشش کنیم که همواره تیم رو به جلو و رو به پیشرفت باشد.

وی در مورد اینکه استقلال دو بازیکن خود را به علت خدمت سربازی از دست داده و این موضوع چقدر در این تیم تأثیرگذار خواهد بود، توضیح داد: تیم های بزرگ معمولاً بازیکن هایی در اختیار دارند که در یک حد و مقدار هستند و شاید خیلی اختلاف میان آنها نباشد. چون بازیکنان جایگزین هم باید بتوانند در نبود یکی دو بازیکن، جای این نفرات را پر نمایند و دچار تزلزل و استرس نشوند. مربیان دو تیم این مسئله را به خوبی می دانند و اجازه نمی دهند که حس جنگندگی بازیکنان شان پایین بیاید و به کار خود ادامه خواهند داد. با شناختی هم که از فرهاد مجیدی دارم، فکر نمی کنم او با نبود دو بازیکنش روحیه خود را از دست داده یا اجازه بدهد این موضوع روی تیمش تأثیرگذار باشد.

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال کشورمان در واکنش به این موضوع که در سوی دیگر پرسپولیس در این هفته ها خود را تقویت نموده و پس از هماهنگی بازیکنان تاجیکی، رامین رضاییان، احمد گوهری و یک مهاجم ازبکستانی هم به این تیم اضافه شده اند و آیا این مسئله برگ برنده پرسپولیس خواهد بود یا نه، گفت: پرسپولیس همواره تیم بزرگی بوده و بازیکنان بزرگی دارد. اکنون هم چند بازیکن به آنها اضافه شده اند و بازیکنان تاجیکستانی هم کنار همبازیان خود جا افتاده اند، اما در مورد پرسپولیس هم شرایط مانند استقلال است و یکی دو بازیکن تفاوتی به حال این تیم نخواهد نمود. شاید کار تاکتیکی آنها بهتر گردد، اما در مجموع پرسپولیس با همان موجودی هم قدرت خود را داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13401

به "مدیرروستا: جدایی دو بازیکن تأثیری روی استقلال نخواهد داشت، دربی کیفیت واقعی تیم ها را نشان نمی دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرروستا: جدایی دو بازیکن تأثیری روی استقلال نخواهد داشت، دربی کیفیت واقعی تیم ها را نشان نمی دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید