محمدى: تیم فوتبال جوانان در جهت درستى گام برمى دارد، قهرمانى این تیم به معنى تحقق اهداف نهایى نیست

به گزارش کنفرانس هکا، اکبر محمدی، رئیس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال معتقد است که تیم جوانان کشورمان در جهت درستی گام برمی دارد.

محمدى: تیم فوتبال جوانان در جهت درستى گام برمى دارد، قهرمانى این تیم به معنى تحقق اهداف نهایى نیست

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت رسمى فدراسیون فوتبال، اکبر محمدى پس از قهرمانى تیم فوتبال جوانان کشورمان در مسابقات کافا گفت: با وجود خوشحالى از موفقیت این تیم و تأکید بر اینکه جوانان ما با شایستگى در مسابقات کافا قهرمان شدند، باید به این نکته توجه کنیم که نتایج تنها معیار سنجش عملکرد تیم هاى پایه در مسابقات تدارکاتى نیست و قضاوت هایى که در خصوص نوجوانان صورت مى گرفت، منصفانه نبود.

وی ادامه داد: همان طور که نباید نسبت به نتایج نوجوانان در کافا ناامید باشیم، قهرمانى جوانان هم به معنى تحقق اهداف نهایى نیست. بازى هاى تدارکاتى و تورنمنت هاى اینچنینى براى شناسایى نقاط ضعف و قوت است. در این جهت ضروری است عملکرد تیم هاى پایه به شکل منصفانه و سازنده ارزیابى گردد.

تیم جوانان در تورنمنت روسیه نقاط ضعف خودش را شناسایى کرد و با موفقیت در مسابقات کافا نشان داد در جهت درستى قرار گرفته است.، رئیس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال ضمن بیان این جمله گفت: تیم نوجوانان ما هم به خواسته و اهداف خود در دو تورنمنت چین و کافا دست یافت. هدف نهایى در این گونه رقابت ها کسب نتیجه نیست. بلکه کوشش براى پیشرفت در فرایند آماده سازى تیم هاست.

محمدی با تأکید دوباره به اهمیت نداشتن نتایج در بازی های محبت آمیز توضیح داد: این طور نیست که تصور کنیم تیم جوانان به خاتمه راه رسیده است یا نوجوانان ناکام بوده اند، بلکه هدف نهایى، شناخت نقاط و ضعیف و حضور قدرتمندانه در مسابقات آسیایى و صعود به رقابت هاى جهانى است. کمیته جوانان و تیم هاى ملى در این رده ها پذیراى نقدها و ارزیابى های فنى، منصفانه و کارشناسانه در جهت بهبود شرایط خواهند بود، اما امیدواریم در این حوزه شاهد تغییر نگرش باشیم و دیگر با کسب چند نتیجه نامناسب در بازى هاى تدارکاتى، مجموعه تیم هاى ملى پایه به شکل غیرمنصفانه مورد انتقاد قرار نگیرند.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 4844

به "محمدى: تیم فوتبال جوانان در جهت درستى گام برمى دارد، قهرمانى این تیم به معنى تحقق اهداف نهایى نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمدى: تیم فوتبال جوانان در جهت درستى گام برمى دارد، قهرمانى این تیم به معنى تحقق اهداف نهایى نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید